Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Prezentace SOU a SOŠ SČMSD Znojmo, Přímětická na naší základní škole

Kam po základní škole? To je otázka, kterou si každoročně pokládají žáci 9. ročníku. Ne vždy je snadné se rozhodnout, ale jedná se o věci, které nám mohou ovlivnit budoucnost, a proto bychom jim měli věnovat značnou pozornost. Už na základní škole můžeme pozorovat, v čem jsme dobří a co nás baví. Nepoznáme to však pouze podle známek a dosažených výsledků, ale podle toho, k jakému předmětu či aktivitě máme pozitivní přístup. Každému z nás jdou jednotlivé věci jinak.
Pro žáky a rodiče je velmi obtížné vybrat správný typ střední školy nebo učiliště. Zvolený obor musí žáky bavit, ale také by po jeho absolvování měli najít vhodné uplatnění v praxi.
Abychom žákům a rodičům usnadnili rozhodování, umožňujeme na škole prezentace škol z nejbližšího okolí. Těchto prezentací se účastní společně s žáky 9. ročníku také žáci 8. ročníku.
22. října proběhla velmi pěkná prezentace SOU a SOŠ SČMSD Znojmo, Přímětická. Zástupci školy oborů cestovní ruch a sociální služby pod vedením své paní učitelky popsali velmi podrobně všechny možnosti studia, které jejich škola nabízí.  Prostor dostali i otázky našich žáků a diskuse byla opravdu dlouhá.
Kromě SOU a SOŠ Znojmo navštívili školu i bývalí žáci 9. ročníku. A tak jsme se dozvěděli také informace o gymnáziu a SZŠ a VOŠ ve Znojmě, SŠEE Sokolnice nebo SOU Bosonohy v Brně.
Žáci 9. ročníku obdrželi rovněž Atlas školství 2018/2019 s přehledem všem typů škol a navštívili burzu škol ve Znojmě.
Doufáme, že jsme našim žákům a rodičům usnadnili rozhodování a přejeme hodně studijních úspěchů.

Mgr. Jarmila Nováčková, třídní učitelka 9. ročníku
Fotografie z této akce naleznete ve fotogalerii.