Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Halloween v 9. ročníku 2018

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých. Slaví se většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku a Austrálii. Děti se oblékají do různých kostýmů a chodí od domu k domu a koledují o sladkosti. Halloween, ale není jen o strašidelných kostýmech. Je to také pohádkový svátek spojený s různými převleky a dekoracemi vůbec. Žáci našeho 9. ročníku si pro svůj hallowenský projektový den zvolili tématiku Harryho Pottera.
Kdo by neznal dobrodružství mladého čaroděje Harryho Pottera a jeho přátel, kteří studují na Škole čar a kouzel v Bradavicích. V průběhu školního roku se Harry učí čarovat, připravovat kouzelné lektvary nebo hrát famfrpál. Kromě toho musí překonávat řadu potíží, bojovat s mozkomory a Lordem Voldemortem.  A tak se učebna 9. ročníku proměnila v městečko Bradavice. Nechybělo věhlasné bradavické nádraží, výzdoba hlavní síně, skřítek Dobby, sova Hedvika ani obávání mozkomorové. Z oken třídy se staly bradavické koleje Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel. Během celého dne navštěvovali deváťáky spolužáci z nižších tříd.V našich ,, Bradavicích,, si vyrobili Harryho kouzelnou hůlku, ochutnali se zavázanýma očima Bertíkovy fazole a podle splnění kvízu se stali studenty jednotlivých kolejí. Měli také možnost vyfotit se se všemi bradavickými rekvizitami. Celý Potterween byl prostě super a jeden den nám ani nestačil.

Jarmila Nováčková, třídní učitelka 9. ročníku
Kamila Chmel, učitelka anglického jazyka

Fotografovala Kamila Chmel, fotografie naleznete ve fotogalerii.