Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

100. let výročí založení Československé republiky v MŠ

Ač by se mohlo zdát, že pro děti předškolního věku se tohle téma moc nehodí, musím říct, že to bylo právě naopak. Děti jako houby nasály informace z medií, možná částečně i od rodičů, nebo starších sourozenců a když jsem se zeptala, co budeme všichni slavit v neděli 28. října většina byla schopna odpověď, i když ne úplně přesně. Hravou formou, jsme si přiblížili naši republiku, povídali jsme si o založení, a jak to bývalo kdysi. Poslouchali jsme českou, ale i slovenskou hymnu a diskutovali jsme, která je hezčí a proč, jaké státní znaky známe, jaké barvy má naše vlajka a jejich správné pořadí.  Společně jsme vytvořili krásnou koláž, která nám zdobí šatnu a která symbolizuje naši republiku. Protože kde jinde začít učit vlastenectví a povědomí o tom, kde žijeme a kdo jsme, než právě u dětí v mateřské školce.

Lenka Michálková, učitelka MŠ
Fotografie z projektu naleznete ve fotogalerii.