Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Svatomartinský průvod s MŠ 2018

V pátek 9. 11. 2018 jsme se vydali na svatomartinský průvod. Na naši tradiční akci se děti velmi pilně připravovaly. Celý týden se nesl v duchu svatého Martina, jeho příběhu a pranostik s ním spojených. Téměř každý den děti vyhlížely z okna, jestli se z nebe vysype alespoň pár vloček sněhu, jestli ten svatý Martin se svým bílým koněm dorazí. A ke zklamání dětí, nedorazil. Bílé koně pro Martina jsme si vyrobili alespoň papírové, mladší děti místo sněhu napekly sněhové pusinky a pranostiky jsme si vysvětlovali v krásné písničce o Martinovi.  A s písničkou jsme šli i na průvod v čele s vlastním Martinem. Navštívili jsme kamarády v první a druhé třídě, potěšili jsme paní kuchařky při přípravě obědů a nevynechali jsme ani obecní úřad, kde už se na nás také těšili. Letos jsme sice Martina na bílém koni nepřivolali, ale určitě to zkusíme za rok znovu. A to by bylo, aby nakonec nepřijel.

Lenka Michálková, učitelka MŠ
Fotografie z této akce naleznete ve fotogalerii.