Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Řemeslo má zlaté dno - 8. a 9. ročník

„Řemeslo má zlaté dno“ je název programu, v rámci kterého každoročně umožňuje SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo s.r.o. ve Znojmě – Příměticích žákům 8. a 9. ročníku stát se na jeden den jejím studentem.  Žáci si zvolili obor, který je zajímal a vyzkoušeli si, co dané řemeslo obnáší. Kuchaři flambovali, krájeli cibuli a dělali těsto na palačinky.  Kosmetičky lakovaly nehty a malovaly obočí. Automechanici poznávali součástky auta, dopravní značky, typy aut a materiály. Na ostatních námi navštívených oborech (cestovní ruch, sociální činnost) byli žáci formou prezentace seznámeni s náplní a zaměřením studia a následně si otestovali své znalosti. Věříme, že všem zúčastněným návštěva pomohla při volbě budoucího povolání.

Mgr. Zdeňka Šmahelová, Karel Koryťák