Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Předvánoční turnaj ve florbale

Dnes 13. 12. 2018 si žáci 2., 3. a 6. ročníku  zahráli předvánoční turnaj ve florbale. Než došlo k samotnému zápasu, vyzkoušeli si na vlastní kůži, jak vypadá trénink opravdových florbalistů. Pod taktovkou známého znojemského florbalisty se seznámili s pravidly hry i s prevencí možného úrazu. Ten jim vysvětlil nutnost spolupráce celého týmu při této hře i to, jak je důležité podporovat se navzájem, neboť cesta k vítězství je zásluhou každého člena týmu.  Žáci se nejdřív rozehřáli nahrávkami ve dvojicích, lehkým slalomem a střelbou na branku. Ne nadarmo se říká: „Těžce na cvičišti, lehce na bojišti.“ Po důkladné přípravě se proti sobě utkali žáci 2. a 3. třídy, později 6. třídy. Na celém turnaji bylo krásně vidět, že si děti vzaly cenné rady k srdci. Atmosféra v naší tělocvičně byla nabitá entuziasmem, zápalem do samotné hry a neutuchajícím fanděním spoluhráčům. Za mě vyhráli všichni, neboť:  „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.“ Hrajeme pro radost.
Snad poselství a láska ke sportu, které jim přišel náš florbalista předat, zůstane mezi žáky a bude se šířit dál jak lavina.

Mgr. Nikola Matoušková, učitelka ZŠ
Fotografie naleznete ve fotogalerii.