Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Zájezd do Schönbrunnu a předvánoční Vídně

Díky pokračující úspěšné spolupráci s Volksschule ze sousedního Laa an der Thaya a možnosti financování společné dopravy z prostředků rakouského Ministerstva školství se žáci 4. a 5. ročníku v úterý 18.12.2018 vypravili do vídeňského Schönbrunnu a navštívili i adventní zámecké trhy. V Dětském muzeu (Kindermuseum Schönbrunn) byla připravena velice zajímavá expozice představující  život císařské rodiny, především dětí a pohled do „zákulisí“ života bohatých a chudých – oblékání, hygiena, služebné práce, nemoc a návštěva lékaře atd.  Děti si mohly vše vyzkoušet a doslova osahat a na závěr jim bylo umožněno stát se císařským potomkem  - obléci si šaty, kabátce, nasadit klobouky a paruky a pohrát si s hračkami. Kromě mnoha zajímavostí a adventních nákupů si navíc mohly  ověřit své znalosti angličtiny a němčiny při komunikaci s dětmi z partnerské školy.

Mgr. Zdeňka Šmahelová, učitelka českého a německého jazyka
Mgr. Jarmila Nováčková, učitelka cizích jazyků
Zdeňka Staňková, asistentka pedagoga
Fotografie z této akce naleznete ve fotogalerii.