Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Adventní čas v MŠ 2018

Předvánoční čas nastal v naší MŠ svatomartinským průvodem. Osedlali jsme bělouše a vydali se s dětmi na obvyklou trasu a to, pozdravit kamarády ze základní školy, na obecní úřad a do školní jídelny. A proto, že by se sv. Martinem měla přijít i sněhová nadílka, nenechali jsme nic náhodě a sněhové vločky jsme nahradili sněhovými pusinkami, které jsme našim kamarádům s láskou napekli ve školce. Když odjel sv. Martin, bylo načase začít s přípravou výrobků  na tradiční vánoční jarmark, který byl i letos součástí rozsvícení vánočního stromu na náměstí. Při této příležitosti jsme s dětmi zazpívaly pár vánočních koled. Listopad se přehoupl a bylo 5. prosince, kdy nás přišel navštívit Mikuláš s čerty a anděli. Děti Mikuláše přivítaly písničkou, součástí besídky bylo i vystoupení dětí s nejrůznějšími básničkami a písničkami o čertech a Mikuláši, na závěr zatančily čertí tanec. Mikuláš poté děti odměnil balíčky podle zásluh, čert rozdal zlobidlům uhlík pro výstrahu. Netrvalo dlouho a přišel den, na který se děti těšily ze všeho nejvíc. Do školky přišel Ježíšek! Během dopoledne si děti vyzkoušely vánoční zvyky a tradice jako např. svícínek z jablíčka nebo pouštění lodiček. Děti si čekání krátily ochutnávkou cukroví a vyčkávaly až zazvoní zvoneček. Pod stromečkem našly děti spoustu dárků, za které Ježíškovi poděkovaly koledami a básničkami. Vánoční období jsme zakončili tříkrálovým průvodem, kdy jsme se vydali do vesnice s přáním všeho dobrého v roce 2019.

Kateřina Chmelíková, Magda Doležalová, učitelky MŠ
Fotografie z těchto akcí naleznete ve fotogalerii.