Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Ovoce a zelenina do škol - ochutnávka 2019

Během 16. - 17. ledna 2019 se žáci 1. a 2. stupně ZŠ Hevlín zúčastnili projektu Ovoce a zelenina do škol; v jednotlivých třídách proběhly zajímavé dílčí projekty. V rámci nich se žáci seznámili s netradičním cizokrajným ovocem a ochutnávali ho. Ani jsme netušili, že bychom mohli propojit toto příjemné ochutnávání se samotnou výukou a využít tak mezipředmětových vztahů; přímo se nabízelo např. propojení se zeměpisem, kdy se žáci dozvídali o cizokrajných zemích, kde se exotické ovoce pěstuje a za jakých podmínek; s angličtinou, v níž si žáci rozšířili slovní zásobu a naučili se, jak je správně pojmenovat v cizím jazyce. Také vytvořili zajímavá zátiší a výtvarně je ztvárnili; využili svého barevného cítění, umístění v kompozici, světla a stínu apod. Rovněž se seznámili s úpravou ovoce nejen ve studené kuchyni, také se dozvěděli, jaké obsahuje vitamíny a další důležité látky pro zdraví člověka. Ochutnávka se vydařila a všichni jsme při ní strávili příjemné gastronomické chvíle.

Zuzana Straková, učitelka 6. ročníku
Fotografie z této akce naleznete ve fotogalerii.