Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

LVK 2019 - Janoušov u Šumperka

Ve dnech 4. 2. – 9. 2. 2019 se naše škola zúčastnila lyžařského výcvikového kurzu v Janoušově u Šumperka.  Ubytování v hotelu Horizont bylo na jedničku.  Vlek jsme měli blízko hotelu. Kopec pokrytý třpytivou vrstvou sněhu a pohádkové počasí nám umožnilo lyžovat každý den. Přestože jsme měli pět úplných začátečníků, už v polovině týdne jezdili všichni na vleku. Žáci se pod vedením učitelů zdokonalili v lyžování, ale také se dozvěděli potřebné informace k údržbě lyží, ke správnému chování na horách a sjezdovkách a jaká nebezpečí hrozí. Ve chvilkách volna si mohli všichni zahrát stolní tenis, logické hry, rozvlnit své tělo v rytmu tance či si poslechnout krásné hudební vystoupení.  Kurz byl zakončen závody jednotlivců ve sjezdu i ve slalomu. Při vyhlašování vítězů jednotlivých kategorií na pomyslné stupínky vítězů vystoupala i trojice dívek, která zvítězila v celotýdenním úklidu svého pokoje. „Lyžák“ byl velmi zdařilý, což dokazuje příjemná atmosféra zachycená na fotografiích, které zůstanou krásnou vzpomínkou na týden nabitý fyzickou aktivitou a notnou dávkou smíchu. Domů jsme se vraceli obohaceni o nové zkušenosti a bohaté zážitky.

Mgr. Nikola Matoušková
Fotografie z kurzu naleznete ve fotogalerii.