Dr. Zdědil a pan Zdražil – finanční gramotnost

Vzdělávací středisko Lipka organizuje vedle nejrůznějších programů zaměřených na poznání přírody a ekologii také simulační hru s názvem Dr. Zdědil a pan Zdražil. V průběhu hry si žáci vyzkouší hospodaření s rodinnými financemi – v rámci náhodně přidělené role musí vyjít s rodinným rozpočtem, potýkat se s nenadálými výdaji, splácet půjčky nebo si půjčovat na splátky, plnit přání členů rodiny a ukončit hru v plusu. Žáci 8. A 9. ročníku si v pondělí  25. 2. na vlastní kůži vyzkoušeli, jak složité je vyjít s financemi, že si nemohou koupit vše, co by chtěli a že je velice snadné spadnout do dluhové pasti. Snad se jim v reálném životě podaří vyjít lépe než ve hře a snad se jim hra stane poučením do budoucna.

Mgr. Zdeňka Šmahelová, Karel Koryťák
Fotografie naleznete ve fotogalerii.