Pečení masopustních koblížků ve školní družině

Ve školní družině si připomínáme každoročně období masopustu. I v tomto roce jsme si s dětmi připomněli, co zvyky a tradice tohoto období znamenají. Protože jsme si chtěli i my ve školní družině užít trošku masopustního hodování, připravili jsme si v úterý před Popeleční středou masopustní koblihy, které byly v minulosti součástí hostiny, po niž přišlo období čtyřicetidenního půstu, který končil Velikonocemi. Děti byly při přípravě koblihů rozděleny do malých skupinek, aby každé z nich mělo možnost udělat si samostatně své vlastní. Děti s nadšením a elánem zpracovávaly těsto, válely, vykrajovaly a plnily své koblížky marmeládou.  Po usmažení své koblihy děti s nadšením a s chutí snědly, jakoby očekávaly čtyřicetidenní půst.

Bc. Jana Adamcová, vychovatelka ŠD
Fotografie z této akce naleznete zde.