Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Za písničkou se skupinou Marbo

O tom, že hudební výchova nemusí probíhat vždy jenom ve třídě a dokonce i příjemněji, jsme se přesvědčili v úterý 12. března. Naše tělocvična se jako mávnutím kouzelného proutku proměnila v koncertní sál. Nejdříve byl přichystán hudební program pro 1. stupeň a  mateřskou školu a měl název Tajemství písniček. Zazněly známé písničky doplněné o vlastní tvorbu autorů této skupiny. Společně jsme odkrývali tajemství písniček, co v sobě skrývají a z čeho se skládají. Žáci 2. stupně zase měli možnost zaposlouchat se do muzikálových melodií. V živé hudbě si připomněli kouzelné melodie českých i světových muzikálů. Všechny písně zazněly v podání dvou zpěváků a s nádherným hudebním doprovodem saxofonu a kláves. Vystoupení se vydařilo a my jsme spokojeni odcházeli s písničkou na rtech zpět do školních lavic. Byl to příjemně strávený den, nejen jsme zhlédli krásné hudební představení, ale dozvěděli jsme se také mnoho zajímavého o vzniku písničky.

Zuzana Straková, učitelka ZŠ
Fotografie z této akce naleznete ve fotogalerii.