Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Jaro v MŠ 2019

Konečně přišlo jaro a my s dětmi jsme ho náležitě přivítali různými známými i novými básničkami a písničkami oslavující toto krásné roční období. Při vycházkách pozorujeme změny probouzející se přírody ze zimního spánku a na naší zahradě je už slyšet zpěv některých našich pěvců, zejména kosů, kteří obývají naši rozkvetlou zahradu. Děti už ví, kdy jaro začíná a které jsou jarní měsíce, naučily se poznat a pojmenovat  první jarní kytičky a při výrobě různých výrobků, které k jaru  neodmyslitelně patří (kvetoucí stromy, hmyz, čápi..) se zdokonalily v jemné motorice rukou. Na okně nám klíčí luštěniny a děti mají tak jedinečnou podívanou dnem po dni pozorovat růst rostlinky. Všichni si užíváme jarní pohody, která vyzařuje z prostor naší školky a sluníčka, které umí vyčarovat úsměv nejen našim dětem při hrách na zahradě.

Magda Doležalová, učitelka MŠ
Fotografie naleznete ve fotogalerii.