Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Velikonoční tvoření v MŠ 2019

V úterý 16. 4. 2019 jsme si zpříjemnili odpoledne velikonočním tvořením. Rodiče si s dětmi postupně vyzkoušeli různé techniky zdobení vyfouklých vajíček – malování a zdobení ubrouskovou technikou, barevnou cukrářskou polevou se zdobili i vajíčka z perníku. Děti si vyzkoušely, jak se plete pomlázka z osmi prutů, vyrobily si zajíčka jako závěsnou dekoraci z kulatiny a maminky si dotvářely velikonoční dekorace a výzdobu interiéru z připravených přírodnin (proutky, pletená hnízdečka, věnce, ulity, peříčka ..),  které si pak odnášeli domů, hrdí na svou fantazii a výtvarný um. Školkou se linula vůně perníkových kraslic a příjemná předsváteční atmosféra v nás umocňovala pocit spokojených nejen dětí, ale i rodičů. A výroky? Ty byly opravdu zdařilé.

Magda Doležalová, učitelka MŠ                                                                                
Fotografie z této akce naleznete ve fotogalerii.