Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Zápis dětí do první třídy 2019/2020

Zápis do prvních tříd je vždy slavnostním dnem nejen pro budoucí prvňáčky, ale i pro jejich rodiče a prarodiče. V sobotu 13. 4. 2019 se do naší školy přišlo zapsat do 1. třídy v doprovodu svých rodičů 13 dětí. Většina z nich školu znala, neboť ji chodila navštěvovat ještě se školkou. Možná právě proto děti přicházely usměvavé a natěšené a nebyl na nich vidět ani náznak strachu. Atmosféru jim také zpříjemnily usměvavé paní učitelky, které si pro ně nachystaly různé úkoly. Při plnění těchto úkolů budoucí školáci ukazovali své schopnosti a připravenost do školy. Bylo vidět, že budoucí prvňáčci se toho nebojí a že jsou perfektně připraveni už ze školky, kde velkou roli na jejich dnešním výkonu sehrály jejich paní učitelky. Odměnou dětem byly nachystané sladkosti a drobné dárečky, které jim připravili současní školáci. Děkujeme rodičům, že si pro dnešní vzdělávání svých dětí vybrali naši školu.

Mgr. Nikola Matoušková, učitelka ZŠ
Fotografovala Kamila Chmel, učitelka ZŠ
Fotografie z této akce naleznete ve fotogalerii.