Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Vesmír – projekt ŠD

Více než týden jsme se s dětmi v ŠD věnovali vesmíru.  V průběhu tohoto období se děti seznámily s planetami sluneční soustavy.  Společně jsme zjistili, jak velké jsou planety sluneční soustavy a jak vysoká či nízká teplota na planetách panuje. Děti si se zájmem v knihách prohlížely, jak planety vypadají a jaké mají složení. Přečetli jsme si i příběh o prvním astronautovi, který vystoupil na povrch Měsíce, s názvem „ Armstrongův kousek měsíce.“ Také jsme si vytvořili model sluneční soustavy, přičemž děti tuto práci pojaly velmi zodpovědně a do práce se pouštěly s nadšením. Nakonec si děti znalosti zopakovaly ve vesmírném kvízu. Ve zbývajícím čase jsme si společně zahráli také kolektivní hry.

Bc. Jana Adamcová, vychovatelka ŠD
Fotografie z této akce naleznete zde.