Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Výlet s žáky z rakouského Laa an der Thaya 2019

Ve středu 29. 5. 2019 se vydali naši druháčci na společný výlet s žáky z Laa an der Thaya do Znojma.  Program měli vskutku nabitý. Je květen a počasí má vybízet k aktivitám, nám bohužel pršelo. My vycvičení vojáci z hodin TV jsme zvolili strategický plán, jak se říká: “Těžce na cvičišti, lehce na bojišti.“ Oděni v pláštěnkách jsme absolvovali rychlý a tichý přesun do Jihomoravského muzea, kde na nás čekal nekončící příběh. Ponořili jsme se do tajů zvířecího světa, který se nám prolínal s výukou prvouky. Zkoumali jsme a objevovali živočichy s neutuchajícím entuziasmem, vše jsme dokumentovali na fotografiích, abychom vytvořili vlastní koláž. V podzemí 8 metrů pod povrchem jsme prošli chodbami, které stavěli lidé 300 let. Potkali jsme mučírnu, rakve, skřítky, šachty i hnízdo netopýrů. Celou cestou nás provázel průvodce, který nám krásně přiblížil tehdejší dobu a zvyky. Nakonec nás čekalo bludiště, kde zhasla všechna světla a museli jsme najít správnou cestu ven. Máme ve třídě detektivy, kterým se povedlo dostat všechny z bludiště. Po tak náročné trase nás čekalo občerstvení a cesta zpět domů.  Přijeli jsme plní dojmů a unavení, ale strašně šťastní z dnešního dne. Autobusová doprava byla opět financována z fondu Interreg – Fond malých projektů Rakousko – Česká Republika.

Mgr. Nikola Matoušková
Fotografie naleznete ve fotogalerii.