Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Jak jsme si sami upekli chléb

Žáci 4. a 5. ročníku se v pondělí 10. 6. 2019 vydali na školní výlet do vzdělávacího centra LIPKA v Brně. Cesta to nebyla daleká, ale zato velmi přínosná. Na děti čekal výukový program pod názvem: Jak roste chléb. V tomto programu se seznámily s postupem při výrobě pečiva a poslechly si pohádku O kuchaři, který urazil pole. V průběhu dopoledne se žáci přesvědčili, jak náročná je cesta od zasetí obilí po konečné zhotovení chleba. Na závěr si zkusili takový bochánek chleba upéct. Všem se moc povedl a s chutí se do něj zakousli.

Mgr. Daniela Ziková, učitelka ZŠ
Mgr. Pavlína Langmannová, učitelka ZŠ
Fotografie z této akce naleznete ve fotogalerii.