Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Návštěva VIDA centra - výlet 3. ročníku

Tento týden začal třetímu ročníku krásným zážitkem v zábavním vědeckém parku VIDA v Brně, kam v pondělí 10. června vyrazily děti na třídní výlet. Podle překvapivého zvolání, když něco objevíte: „Vida! To jsem nevěděl…“, je pojmenovaný vědecký park. Několikrát toto zvolání pronesly i naše děti při jeho návštěvě. Nejdříve jsme rozpoutali tornádo, pak jsme se pokusili ustát zemětřesení, v rotující místnosti vyzkoušeli účinky odstředivé síly, pohráli si s oceánem v lahvi, vypustili horkovzdušný balón, zahalili město do husté mlhy a nakonec si vyzkoušeli moderování počasí. To vše jsme zvládli během jedné návštěvy tohoto centra. Čekal na nás také bohatý doprovodný program-science show.  MR. UCHO. Dětem se zde moc líbilo a velice rády by se sem ještě podívaly. Určitě je to velmi dobrý typ na prázdninový výlet. Přejeme všem stejně krásný zážitek.

Mgr. Jarmila Hloušková, učitelka 3. ročníku ZŠ
Fotografie z této akce naleznete ve fotogalerii.