Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Outdoorový pobyt 8. a 9. ročníku v Resortu Březová

Tento článek bude hodně od srdce, jinak to totiž nejde. Odjížděly jsme s obavou (my – tím myslím pedagogický dozor) s 8. a 9. ročníkem na třídenní pobyt (od 19. do 21. června 2019) do outdoorového centra Březová. Program byl daný – čekal nás airsoft a paintball, na to se těšil náš airsoftový tým, noční hra, armygame, lanové centrum, freefall  - tedy skok z výšky, lezecká stěna, démonicná lanovka (aneb přistání ve vodě po jízdě z věže), rafty, bungeetrampolíny a bungeerunning (běh na gumě),  noční hra (strašidelná věž uprostřed noci), koně,  a mnoho dalšího. Během pobytu přibyl ještě bazén, diskotéka, noční opékání špekáčků a oblíbená zelená boule-trampolína, kde jsme trávili veškerý volný čas. Doufaly jsme, že to zvládneme a možná  si  užijeme i  trochu zábavy. Když odhlédnu od náročnosti programu, od únavy, která byla hlavně po ránu velká, od občasných stížností, že někomu něco nechutná a někdo něco nechce dělat (nikoho jsme do ničeho nenutily – většinou), zůstane mi vzpomínka na to, co ukazují i fotografie. Na spoustu smíchu a zábavy, na kolektiv, který se nehádal, spolupracoval, bojoval za stejnou věc, táhl za jeden provaz, pomáhal si, povídal si, tancoval, zachraňoval učitele z vody, ponocoval, prožíval , a to všechno společně. Vzájemná podpora a spolupráce a společné zážitky, na které jen tak nezapomeneme, to bylo to nejdůležitější. A je třeba říct, že naši žáci byli  jedni z nejukázněnějších (i bez wifi), takže nás dokonce chválily i učitelky MŠ, které měly s dětmi pokoj vedle nás (posílají za odměnu sladkosti).  A kdyby Vás zajímalo, jaké je na Březové počasí, tak vězte, že tam nepadají z nebe trakaře, ale učitelé, a to doslova, zeptejte se dětí.

Mgr. Zdeňka Šmahelová, třídní učitelka 8. ročníku  
Mgr. Jarmila Nováčková, třídní učitelka 9. ročníku  

Fotky z akce neleznete ve fotogalerii.