Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Edův blog 2019

Generace dnešních dětí doslova vyrůstá na internetu a libuje si ve sledování nejrůznějších videí, čtení blogů a umísťování fotek na „zeď“. Některé z těchto aktivit jsme spolu s žáky 8. ročníku propojili v několikaměsíční třídní akci nazvané Edův blog. Jak už název napovídá, jedná se o blog, tedy internetový deník, „plyšáka“ Edy, který se původně „rozhodl“ strávit několik měsíců s kamarády z osmého ročníku. Žáci se střídali v opatrování plyšáka (od několika dnů po celý týden) a během této doby měli za úkol vymyslet s Edou zajímavou aktivitu, nafotit ji a napsat příspěvek na blog z pohledu Edy. Náš plyšák se díky tomu zúčastnil lyžařského výcvikového kurzu i výletu na Březovou, byl v planetáriu, v bazénu, hrál airsoft, stal se hrdinou akčního filmu, vycestoval do Švýcarska a mnoho dalšího. Všechny fotky a články jsou vyvěšeny na chodbě školy, kde je čtou a sledují děti z ostatních ročníků. Protože zájem žáků o zážitky s Edou neopadá, budeme v našem blogu pokračovat i příští školní rok. Eda se teď především těší na prázdniny a na to, kam všude se díky novým kamarádům podívá.

Mgr. Zdeňka Šmahelová, třídní učitelka 8. ročníku
Fotografie z této akce naleznete ve fotogalerii.