Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Případ ztraceného pejska

Každý z nás si asi někdy přál zažít, jaké je to být detektivem a vyšetřovat kriminální případy a chytat zloděje. Děti z naší školy si na vlastní kůži vyzkoušely, že je to především obrovská dřina, spousta času stráveného přemýšlením, nebo čekání na výsledky z laboratoře (v našem případě na odpověď pověřeného detektiva), neustále zkoušení a kombinování a to vše s nejistým výsledkem. Jsem velice ráda, že se po počátečním nadšení z vyšetřování případu ztraceného pejska  a po následném „vypadnutí“ některých méně vytrvalých dětí v naší detektivní hře udrželo velké množství aktivních hráčů, kterým nevadily žádné překážky, pátrali, vyslýchali  a následně i zjistili, kdo a proč ukradl bílého pejska z obchodu se zvířátky.  Prvního úspěšného řešitele jsme odměnili minulý týden v 6. ročníku. Další z řad žáků 5. , 6. a 7. ročníku tento týden a očekáváme, že naši záhadu do konce týdne vyřeší i týmy 3. a 7. ročníku. Vítězům blahopřejeme, ostatní mohou své umění zkusit příště.

Mgr. Zdeňka Šmahelová, učitelka českého jazyka a literatury
Fotky z akce naleznete ve fotogalerii.