Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Putování za hradním strašidlem - MŠ

V úterý 11. 6. 2019 jsme se společně s dětmi z 1. třídy vydali na školní výlet do Dolních Kounic. Vydali jsme se navštívit místní hrad, kde nás již čekaly čarodějky Karamelka a Haňulenka se svým programem „Po stopách hradního strašidla“.  Po společném přivítání a také po krátkém občerstvení jsme se již nedočkavě vydali hledat hradní strašidlo. Pomocí nejrůznějších hádanek, úkolů a indicií se nám na závěr zábavného programu podařilo strašidlo Zílobelána najít. Po návratu do společenské místnosti půjčily čarodějky dětem nejrůznější kostýmy, aby se i ony mohly alespoň na krátkou chvíli cítit jako princezny, rytíři, víly, kouzelníci atd. Na závěr dne si čarodějky připravily pro děti ještě společnou diskotéku. A pak už opravdu byl čas začít se loučit. Vydali jsme se tedy k autobusu a na zpáteční cestu do mateřské školy.

Kateřina Chmelíková, učitelka
Fotografie z této akce naleznete ve fotogalerii.