Výlet do Hvězdárny 2019

V pátek 11. října 2019 zavítali žáci 1. až 6. ročníku do Hvězdárny a planetária v Brně. Po prohlídce okolí hvězdárny jsme navštívili naučnou stezku. Její součástí bylo několik volně přístupných, hravých experimentů z fyziky a astronomie. Poté jsme se přesunuli do digitária (kinosál s kopulovitým stropem), kde se děti usadily do polohovatelných sedadel a prohlédly si hvězdnou oblohu, ukázaly si několik hvězd a nejnápadnější souhvězdí. Následovala zábavná a zároveň poučná 2D pohádka. Mladší žáci viděli pohádku Lucie: tajemství padajících hvězd a starší žáci animovaný film Astronaut. Mladší žáci se vraceli po vyčerpávajícím programu v planetáriu zpátky domů a starší žáci pokračovali v cestě za poznáním do muzea Anthropos, které je věnováno základům naší historie. Zde pro ně bylo největším lákadlem seznámit se s vývojem člověka a vyfotit s maketou mamuta. Výlet se velice vydařil. Věřím, že všechny zážitky z výletu děti doma vyprávěly a vše vylíčily v nejlepších barvách, ale kdo by se rád podíval i na fotografie, může tak učinit ve fotogalerii.

Mgr. Pavlína Langmannová, učitelka ZŠ
Fotografie z této akce naleznete zde.