Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Bramborový týden v MŠ

Že se i s obyčejnými bramborami dá zažít plno zábavy a legrace se mohly děti přesvědčit minulý týden v naší školce. Brambory nás provázely celý týden a to ve všech činnostech. Děti určovaly tvar, barvu, chuť i vůni brambory, v soutěži o rychlejší družstvo brambory sadily i sklízely. V pracovních činnostech společně vyrobily velký bramborový lán a brambory dotiskovaly. Nasbíranými přírodninami děti zdobily bramborové skřítky „podzimníčky“ a přitom si mohly opakovat různé básničky a říkanky o bramborách. Dokonce jsme si i zatančili bramborový taneček! Brambory nás neopustily ani při počtech a vypracovávání pracovních listů, kdy měly děti za úkol doplnit daný počet do pytle. No a co se zbylými bramborami? Ty jsme oloupali, nastrouhali, dochutili a za pomocí naší paní provozní D. Mikušové upekli a snědli. Dětem bylo jen líto, že nám těch brambor nezůstalo o něco víc..

Magda Doležalová, učitelka MŠ
Fotografie naleznete ve fotogalerii.