Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Jablíčkový týden ve školní družině

V prosluněném  říjnovém týdnu v období od 21. 10. do 25. 10. 2019 proběhl ve školní družině týden, kdy byl každý den naplněn tématem jablíček.  Již v pondělí jsme se s dětmi vrhli do přípravy jablečného závinu. Děti s radostí krájely, strouhaly, válely těsto, které plnily jablečnou náplní, a nedočkavě čekaly, až se nám všechny záviny upečou. V úterý jsme byli ze školní zahrady sklidit malá jablíčka, která v zimě odneseme do lesa zvířátkům. Po obědě si děti procvičovaly paměť u soutěže. Ve středu jsme si připravili jablečný mošt, děti krájely a odšťavňovaly kila jablek. Ve čtvrtek jsme sušili křížaly v troubě a také jsme se věnovali ochutnávce jablek. Na ochutnávku se nám sešlo 12 odrůd jablek, přičemž u dětí vyhrála nejchutnější odrůda s názvem Topaz a Jonagold. V pátek si děti s vervou zasoutěžily v tělocvičně, kde jsme samozřejmě soutěžili s jablíčky. Celý týden byl velmi povedený, děti aktivity bavily. Poděkování patří rodičům, kteří dětem připravili opravdu velké množství jablek pro náš projekt.

Bc. Jana Adamcová, vychovatelka ŠD
Lenka Šťastná, asistentka pedagoga
Fotografie z této akce naleznete zde.