Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Zdravá strava

V nabitém programu školní družiny připadlo na leden téma zdravé stravy. Co je zdravé stravování a jak se stravovat? S dětmi jsme si ukázali, co má obsahovat náš denní jídelníček.

Děti se učily, pojmenovávaly a zařazovaly potraviny do pyramidy výživy. Tvořily zdravé a nezdravé talíře a vysvětlovaly, proč jsou určité potraviny zdravé či nezdravé. Společně jsme si také upekli ze zdravých ingrediencí müsli tyčinky. V průběhu dní jsme také hráli zábavné i vědomostní hry, které děti bavily. Děti si své vědomosti ověřovaly v křížovkách a doplňovačkách. Tento projekt byl velmi zajímavý a pro děti přínosný.

Bc. Jana Adamcová, vychovatelka ŠD

Fotografie naleznete ve fotogalerii.