Sdružujeme tato zařízení:

základní školu, mateřskou školu, školní družinu, školní jídelnu a výdejnu v mateřské škole.

Obec Hevlín se nachází na Znojemsku, je známá hraničním přechodem s Rakouskem. Jižní část obce lemuje řeka Dyje.

tel.: 515 274 202

Akce MŠ

Víceúčelový sportovní areál při ZŠ a MŠ Hevlín

POZOR - ZMĚNA!!!
Sportovní areál je pro žáky a děti zdarma otevřen pod dohledem správce
od 16. listopadu 2018 v době od 14:00 - 16:00 hodin.

Telefonní číslo správce sportovního areálu: Pilíšek Karel - 721 504 053

Telefonní číslo správce tělocvičny: Ihnátiková Marcela - 775 599 954

Provozní řád ke stažení zde.

 

Svatomartinský průvod s MŠ 2018

V pátek 9. 11. 2018 jsme se vydali na svatomartinský průvod. Na naši tradiční akci se děti velmi pilně připravovaly. Celý týden se nesl v duchu svatého Martina, jeho příběhu a pranostik s ním spojených. Téměř každý den děti vyhlížely z okna, jestli se z nebe vysype alespoň pár vloček sněhu, jestli ten svatý Martin se svým bílým koněm dorazí.

Číst celé »

100. let výročí založení Československé republiky v MŠ

Ač by se mohlo zdát, že pro děti předškolního věku se tohle téma moc nehodí, musím říct, že to bylo právě naopak. Děti jako houby nasály informace z medií, možná částečně i od rodičů, nebo starších sourozenců a když jsem se zeptala, co budeme všichni slavit v neděli 28. října většina byla schopna odpověď, i když ne úplně přesně. Hravou formou, jsme si přiblížili naši republiku, povídali jsme si o založení, a jak to bývalo kdysi.

Číst celé »

Kejklíř Vlasta 2018

Ve čtvrtek 11. 10. 2018 jsme si ve školce užili velikou zábavu a legraci. Dojel nás totiž svými kousky pobavit kejklíř Vlasta s jeho plyšovým kamarádem, loutkou Emilem. Kejklíř Vlasta předvedl jízdu na jednokolce, žonglování s míčky i kužely a vlastně vším možným, chůzi na chůdách i jiné povedené kousky.

Číst celé »

Podzimní posezení u ohýnku v MŠ

Ve čtvrtek 18. října 2018 jsme pro děti a jejich rodinné příslušníky uspořádali tradiční podzimní slavnost „ Zavírání zahrady “. Počasí připomínalo spíše slunečné léto, nežli podzim. Sešlo se nás opravdu hodně. Mamky, tátové a děti se pustili do díla.

Číst celé »

Výlet na Slovácko - MŠ

Úterý 19.6. 2018 byl ve školce dlouho očekávaný den. Děti přišly v „ plné polní “ a společně se svými učitelkami i některými maminkami usedly do výletního autobusu, který je dovezl až do malé dědiny Kněždubu na Slovácku. Před selským domkem na ně čekaly tety, které si děti rozdělily do dvou skupinek.

Číst celé »

Návštěva v 1. třídě

Na čtvrtek 14. 6. 2018 jsme byli s budoucími prvňáčky pozváni do základní školy, aby se děti podívaly, co je vlastně v září v té velké škole čeká. Přivítala nás paní učitelka Prokešová a prvňáčci ve svých lavicích. Sedli jsme si vzadu ve třídě na připravené židličky, prvňáčci se nám představili, ukázali nám, jak už krásně umí číst, jaké mají slabikáře a písanky.

Číst celé »

Kulturní dění v naší mateřské škole 2018

Ve čtvrtek 24. května 2018  k nám přijelo Divadlo Barborka s pohádkou                                      „ O skřítkovi Pořádníčkovi “.
Byla to poučná pohádka zaměřená na ekologickou výchovu nejmenších.Naučili jsme se pěknou písničku o třídění odpadu: „I když jsme jen malé děti, umíme už třídit smetí.

Číst celé »

Den dětí ZŠ a MŠ 2018

V pátek 1. 6. 2018 slavily všechny děti svůj svátek. A oslava neminula ani nás. Učitelé základní školy společně s žáky 8. a 9.ročníku připravili program slavnostního dopoledne na fotbalovém hřišti. Malé i ty větší čekala spousta stanovišť s nejrůznějšími úkoly jak sportovními, tak pro šikovné ručičky, ale nechyběly ani vědomostní soutěže.

Číst celé »

Kdo nás chrání - hasiči - MŠ

Celý týden jsme se v naší školce věnovali tématu, které baví hlavně kluky. KDO NÁS CHRÁNÍ? Povídaly jsme si o záchranných složkách, policii, záchrance a hasičích a jejich telefonních číslech, na která, v případě nutnosti, máme volat.  Hry se nám tématu rychle přizpůsobily, a tak se nám třída proměnila v policejní stanici, nemocnici a ne jednou u nás vypukl požár, který bylo nutné hasit.

Číst celé »

Cyklovýlet - MŠ 2018

Na středu 30. 5. 2018 jsme se s dětmi, co jdou v září do školy, domluvili, že si uděláme tradiční cyklovýlet. Podmínkou bylo seřízené kolo, helma na hlavě a hlavně vzorné chování.  Počasí se na nás usmálo, bylo příjemně pod mrakem a tak nám nic nebránilo šlápnout do pedálů. Všechny děti se svými rodiči zodpovědně seřídili kola, na hlavu si nasadily přilby a plné nadšení mohly vyrazit.

Číst celé »

Exkurze na kraví farmu - MŠ

Ve středu 23. 5. 2018 jsme se s dětmi vydali na exkurzi na zdejší farmu. Navázali jsme tak na dlouho probírané téma v naší MŠ a to „Zvířátka a mláďátka“. Měli jsme možnost vidět dospělé krávy „dojnice“, chov mladých býků i třítýdenní mláďátka – telátka.

Číst celé »

Den rodin v MŠ

V letošním roce jsme se rozhodli, že místo vystoupení ke Dni matek, připravíme program ke Dni rodin, aby to nebylo tatínkům a ostatním členům rodiny líto. S dětmi jsme začali připravovat přáníčka a drobné dárky – gelové svíčky, svícínky a přáníčka. Zároveň jsme se pustili do nacvičování písní a básniček.

Číst celé »

DEN PROTI RAKOVINĚ 2018 - STŘEDA 16. KVĚTNA 2018

Letošní 22. ročník celonárodní veřejné sbírky Ligy proti rakovině Praha  
proběhne ve středu 16. května 2018.

Žáci 9. ročníku naší základní školy se v tento den připojí k více než 14 500 dobrovolníku ve žlutých tričkách, kteří budou nabízet tradiční žluté kytičky, letos ozdobené vínově červenou stužkou.
Každý dárce, který si kytičku koupí za minimální částku 20 Kč, dostane také letáček, ve kterém Liga veřejnosti objasňuje problematiku rakoviny tlustého střeva a konečníku a především důležitost preventivního vyšetření, které v mnoha případech zachraňuje život.

Kromě zakoupení kytičky lze Český den proti rakovině podpořit také zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS 90 na číslo 87 777.

Liga proti rakovině Praha předem děkuje všem dárcům! Výtěžek ze sbírky bude použit na podporu projektů nádorové prevence, pomoc onkologickým pacientům, na podporu dovybavení onkologických pracovišť a na výzkum.

 

Otevírání zahrady MŠ 2018

V úterý 24. 4. 2018 se zahrada mateřské školy zaplnila nejen dětmi, ale i jejich rodiči. Čekala nás tradiční akce OTVÍRÁNÍ ZAHRADY.  Letos jsme tuto již tradiční sešlost spojili s projektem, který nás provází celý rok a to Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky, kde jedním z úkolů bylo plnit pohybový úkol společně s mámou a tátou.

Číst celé »