Akce MŠ

Prázdninový provoz v mateřské škole

Z důvodu rozsáhlé rekonstrukce budovy mateřské školy bude prázdninový provoz v MŠ pouze od 24.srpna do 31.srpna 2020.

Závazné přihlášky prosím písemně doručte do MŠ do 30. června 2020. Přihlášku naleznete ZDE.

OZNÁMENÍ ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ

Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání naleznete zde

Provoz mateřských škol v období do konce školního roku 2019/2020

Mateřská škola a její provoz se řídí po znovuotevření nadále standardními pravidly podle právních předpisů, zejména podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, a vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů.

Číst celé »

Informace o vrácení úplaty v MŠ

Vážení rodiče,

na základě Vnitřní směrnice pro mateřskou školu v části III. o Základní částce úplaty za předškolní vzdělávání:

„… V případě přerušení nebo omezení provozu MŠ po dobu delší než 5 vyučovacích dnů se krátí úplata v poměru odpovídajícímu počtu kalendářních dnů v měsíci /částka se zaokrouhlí k nejbližší platné nominální hodnotě zákonných peněz v oběhu/. …“

Vám bude ve vyúčtování v měsíci červenci 2020 (dle Směrnice ŠJ) částka vrácena, a to:

za měsíc březen 150,- Kč, následující uzavřené měsíce v plné výši 300,- Kč.

Bližší informace u vedoucí školní jídelny paní Kozůbkové.

Mgr. Josefa Omelková, ředitelka školy

Zápisy do první třídy ZŠ

MŠMT vydalo dne 18.03.2020 Opatření k zápisům do ZŠ pro školní rok 2020/2021. Více na níže uvedeném odkazu, popř. v příloze: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/opatreni-k-zapisum-do-zs-pro-skolni-rok-2020-2021.

Informace jsou spolu s předešlými dokumenty k dispozici na adrese: http://www.jmskoly.cz/organizace/odbor-skolstvi-jmk/koronavirus-od-10032020.

MŠ bude od pondělí zavřená

V souvislosti s probíhajícími opatřeními oznamujeme, že od pondělí 16. 3. 2020 až do odvolání bude uzavřena mateřská škola. Zároveň bude provoz školní jídelny pouze pro zaměstnance školy a cizí strávníky. Děkujeme za pochopení.

Zvířátka v zimě v MŠ

Zvířátka to v zimě nemají vůbec jednoduché. Musí se vyrovnat s nízkou teplotou, ale i s nedostatkem potravy. Každé zvíře se s tím snaží poprat jiným způsobem. Někteří ptáci odlétají do teplých krajin, jiná si střádají zásobu na zimu.

Divadlo Hvězdička v MŠ

Ve středu 12.2.2020 zavítalo do MŠ maňáskové divadlo s pohádkou KRTEK A KOLO. Pohádka byla o krtečkovi, který hledal své kamarádce opičce Pepičce ztracené kolo.

Zdraví v MŠ

V mateřské škole se v průběhu roku věnujeme nejrůznějším tématům. Před pár dny to bylo téma týkající se zdraví dětí, zdravého životního stylu, nemocí apod. Děti měly možnost vyzkoušet si jaké to je, ocitnout se v roli lékaře, zdravotní sestřičky nebo pacienta.

Číst celé »

Maxipes Fík u nás ve školce

V pondělí 13. ledna 2020 k nám zavítalo Divadlo Špílberg z Brna, díky kterému mohla před zraky našich dětí ožít legendární postava maxipsa Fíka.

Adventní čas v MŠ

I v letošním školním roce jsme zahájili adventní období v MŠ rozsvícením vánočního stromu na náměstí. Děti si pro tuto příležitost připravily vánoční koledy a krátké říkánky. A protože tato akce bývá spojená s vánočními trhy ani letos jsme nezaháleli a připravili jsme si spoustu krásných výrobků, dekorací, ozdůbek a přáníček, které si od nás mohla široká veřejnost zakoupit.

Divadlo kouzel Duo Waldini

V pátek 29. 11. 2019 navštívilo naši mateřskou školku Duo Waldini - divadlo kouzel. Pan Miroslav Vildomec i se svou paní asistentkou předvedli dětem velmi zábavnou kouzelnickou show. Děti velmi aktivně zapojovali do dění, což se jim velice líbilo.

Sv. Martin v MŠ 2019

„Na svatého Martina kouřívá se z komína“ nebo „Na svatého Martina bývá dobrá peřina“. Tyto a ještě další pranostiky se pojí právě se sv. Martinem. To, že má Martin svátek v kalendáři 11. listopadu ví snad každý z nás. Kdo ale tento světec opravdu byl, už asi málokdo. Právě toto a mnoho jiného se mohly dozvědět naše děti v MŠ.

Dýňování v MŠ 2019

Jako každý rok i letos jsme u nás ve školce ve středu 16. 10. 2019 pořádali podzimní slavnost „Dýňování“. Pro děti byly připraveny soutěže a tvoření s přírodninami. Měly možnost společně s rodiči vytvářet tzv. „Podzimníčky“ ,které si nadšené děti mohly odnést domů. Jak už vyplývá z názvu, hlavní náplní odpoledne bylo vyřezávání strašáků z dýní, kteří nám po setmění rozsvítili celou zahrádku.

Bramborový týden v MŠ

Že se i s obyčejnými bramborami dá zažít plno zábavy a legrace se mohly děti přesvědčit minulý týden v naší školce. Brambory nás provázely celý týden a to ve všech činnostech. Děti určovaly tvar, barvu, chuť i vůni brambory, v soutěži o rychlejší družstvo brambory sadily i sklízely.