Akce MŠ

Adventní čas v MŠ 2018

Předvánoční čas nastal v naší MŠ svatomartinským průvodem. Osedlali jsme bělouše a vydali se s dětmi na obvyklou trasu a to, pozdravit kamarády ze základní školy, na obecní úřad a do školní jídelny. A proto, že by se sv. Martinem měla přijít i sněhová nadílka, nenechali jsme nic náhodě a sněhové vločky jsme nahradili sněhovými pusinkami, které jsme našim kamarádům s láskou napekli ve školce.

Kouzelník - Duo Waldini

V úterý 11. 12.2018 nás v MŠ navštívil kouzelník Waldini se svojí asistentkou. Sám o sobě říkal, že není opravdický kouzelník, ale má jen zručné ruce. Každopádně nám vykouzlil kouzelnou atmosféru. Jako správný kouzelník měl sebou klobouk a hůlku. Všechny děti, i ty nejmenší, soustředěně sledovaly představení plné různých kouzel a triků.Odvážné dokonce při "čarování" kouzelníkovi pomáhaly.

Výlet MŠ na vánoční trhy

Ve středu 12. 12. 2018 se děti mateřské školy se svými učitelkami vydaly na vánoční trhy do Znojma. Na náměstí jsme si prohlédli vánoční strom, děti měly tu možnost zazvonit si zvonem ve zvonici a prohlédnout vánoční stromečky od dětí ze znojemských mateřských škol a škol základních. Dále se děti projely na kolotoči, vypily si dětský punč a ještě se každý vyfotil v obrazu s tématem zimy od Josefa Lady.

Víceúčelový sportovní areál při ZŠ a MŠ Hevlín

POZOR - ZMĚNA!!!
Sportovní areál je pro žáky a děti zdarma otevřen pod dohledem správce
od 16. listopadu 2018 v době od 14:00 - 16:00 hodin.

Telefonní číslo správce sportovního areálu: Pilíšek Karel - 721 504 053

Telefonní číslo správce tělocvičny: Ihnátiková Marcela - 775 599 954

Provozní řád ke stažení zde.

Svatomartinský průvod s MŠ 2018

V pátek 9. 11. 2018 jsme se vydali na svatomartinský průvod. Na naši tradiční akci se děti velmi pilně připravovaly. Celý týden se nesl v duchu svatého Martina, jeho příběhu a pranostik s ním spojených. Téměř každý den děti vyhlížely z okna, jestli se z nebe vysype alespoň pár vloček sněhu, jestli ten svatý Martin se svým bílým koněm dorazí.

100. let výročí založení Československé republiky v MŠ

Ač by se mohlo zdát, že pro děti předškolního věku se tohle téma moc nehodí, musím říct, že to bylo právě naopak. Děti jako houby nasály informace z medií, možná částečně i od rodičů, nebo starších sourozenců a když jsem se zeptala, co budeme všichni slavit v neděli 28. října většina byla schopna odpověď, i když ne úplně přesně. Hravou formou, jsme si přiblížili naši republiku, povídali jsme si o založení, a jak to bývalo kdysi.

Kejklíř Vlasta 2018

Ve čtvrtek 11. 10. 2018 jsme si ve školce užili velikou zábavu a legraci. Dojel nás totiž svými kousky pobavit kejklíř Vlasta s jeho plyšovým kamarádem, loutkou Emilem. Kejklíř Vlasta předvedl jízdu na jednokolce, žonglování s míčky i kužely a vlastně vším možným, chůzi na chůdách i jiné povedené kousky.

Číst celé »

Podzimní posezení u ohýnku v MŠ

Ve čtvrtek 18. října 2018 jsme pro děti a jejich rodinné příslušníky uspořádali tradiční podzimní slavnost „ Zavírání zahrady “. Počasí připomínalo spíše slunečné léto, nežli podzim. Sešlo se nás opravdu hodně. Mamky, tátové a děti se pustili do díla.

Výlet na Slovácko - MŠ

Úterý 19.6. 2018 byl ve školce dlouho očekávaný den. Děti přišly v „ plné polní “ a společně se svými učitelkami i některými maminkami usedly do výletního autobusu, který je dovezl až do malé dědiny Kněždubu na Slovácku. Před selským domkem na ně čekaly tety, které si děti rozdělily do dvou skupinek.

Návštěva v 1. třídě

Na čtvrtek 14. 6. 2018 jsme byli s budoucími prvňáčky pozváni do základní školy, aby se děti podívaly, co je vlastně v září v té velké škole čeká. Přivítala nás paní učitelka Prokešová a prvňáčci ve svých lavicích. Sedli jsme si vzadu ve třídě na připravené židličky, prvňáčci se nám představili, ukázali nám, jak už krásně umí číst, jaké mají slabikáře a písanky.

Kulturní dění v naší mateřské škole 2018

Ve čtvrtek 24. května 2018  k nám přijelo Divadlo Barborka s pohádkou                                      „ O skřítkovi Pořádníčkovi “.
Byla to poučná pohádka zaměřená na ekologickou výchovu nejmenších.Naučili jsme se pěknou písničku o třídění odpadu: „I když jsme jen malé děti, umíme už třídit smetí.

Den dětí ZŠ a MŠ 2018

V pátek 1. 6. 2018 slavily všechny děti svůj svátek. A oslava neminula ani nás. Učitelé základní školy společně s žáky 8. a 9.ročníku připravili program slavnostního dopoledne na fotbalovém hřišti. Malé i ty větší čekala spousta stanovišť s nejrůznějšími úkoly jak sportovními, tak pro šikovné ručičky, ale nechyběly ani vědomostní soutěže.

Kdo nás chrání - hasiči - MŠ

Celý týden jsme se v naší školce věnovali tématu, které baví hlavně kluky. KDO NÁS CHRÁNÍ? Povídaly jsme si o záchranných složkách, policii, záchrance a hasičích a jejich telefonních číslech, na která, v případě nutnosti, máme volat.  Hry se nám tématu rychle přizpůsobily, a tak se nám třída proměnila v policejní stanici, nemocnici a ne jednou u nás vypukl požár, který bylo nutné hasit.

Cyklovýlet - MŠ 2018

Na středu 30. 5. 2018 jsme se s dětmi, co jdou v září do školy, domluvili, že si uděláme tradiční cyklovýlet. Podmínkou bylo seřízené kolo, helma na hlavě a hlavně vzorné chování.  Počasí se na nás usmálo, bylo příjemně pod mrakem a tak nám nic nebránilo šlápnout do pedálů. Všechny děti se svými rodiči zodpovědně seřídili kola, na hlavu si nasadily přilby a plné nadšení mohly vyrazit.

Exkurze na kraví farmu - MŠ

Ve středu 23. 5. 2018 jsme se s dětmi vydali na exkurzi na zdejší farmu. Navázali jsme tak na dlouho probírané téma v naší MŠ a to „Zvířátka a mláďátka“. Měli jsme možnost vidět dospělé krávy „dojnice“, chov mladých býků i třítýdenní mláďátka – telátka.