Akce MŠ

Zvířátka v zimě v MŠ

Zvířátka to v zimě nemají vůbec jednoduché. Musí se vyrovnat s nízkou teplotou, ale i s nedostatkem potravy. Každé zvíře se s tím snaží poprat jiným způsobem. Někteří ptáci odlétají do teplých krajin, jiná si střádají zásobu na zimu.

Divadlo Hvězdička v MŠ

Ve středu 12.2.2020 zavítalo do MŠ maňáskové divadlo s pohádkou KRTEK A KOLO. Pohádka byla o krtečkovi, který hledal své kamarádce opičce Pepičce ztracené kolo.

Zdraví v MŠ

V mateřské škole se v průběhu roku věnujeme nejrůznějším tématům. Před pár dny to bylo téma týkající se zdraví dětí, zdravého životního stylu, nemocí apod. Děti měly možnost vyzkoušet si jaké to je, ocitnout se v roli lékaře, zdravotní sestřičky nebo pacienta.

Číst celé »

Maxipes Fík u nás ve školce

V pondělí 13. ledna 2020 k nám zavítalo Divadlo Špílberg z Brna, díky kterému mohla před zraky našich dětí ožít legendární postava maxipsa Fíka.

Adventní čas v MŠ

I v letošním školním roce jsme zahájili adventní období v MŠ rozsvícením vánočního stromu na náměstí. Děti si pro tuto příležitost připravily vánoční koledy a krátké říkánky. A protože tato akce bývá spojená s vánočními trhy ani letos jsme nezaháleli a připravili jsme si spoustu krásných výrobků, dekorací, ozdůbek a přáníček, které si od nás mohla široká veřejnost zakoupit.

Divadlo kouzel Duo Waldini

V pátek 29. 11. 2019 navštívilo naši mateřskou školku Duo Waldini - divadlo kouzel. Pan Miroslav Vildomec i se svou paní asistentkou předvedli dětem velmi zábavnou kouzelnickou show. Děti velmi aktivně zapojovali do dění, což se jim velice líbilo.

Sv. Martin v MŠ 2019

„Na svatého Martina kouřívá se z komína“ nebo „Na svatého Martina bývá dobrá peřina“. Tyto a ještě další pranostiky se pojí právě se sv. Martinem. To, že má Martin svátek v kalendáři 11. listopadu ví snad každý z nás. Kdo ale tento světec opravdu byl, už asi málokdo. Právě toto a mnoho jiného se mohly dozvědět naše děti v MŠ.

Dýňování v MŠ 2019

Jako každý rok i letos jsme u nás ve školce ve středu 16. 10. 2019 pořádali podzimní slavnost „Dýňování“. Pro děti byly připraveny soutěže a tvoření s přírodninami. Měly možnost společně s rodiči vytvářet tzv. „Podzimníčky“ ,které si nadšené děti mohly odnést domů. Jak už vyplývá z názvu, hlavní náplní odpoledne bylo vyřezávání strašáků z dýní, kteří nám po setmění rozsvítili celou zahrádku.

Bramborový týden v MŠ

Že se i s obyčejnými bramborami dá zažít plno zábavy a legrace se mohly děti přesvědčit minulý týden v naší školce. Brambory nás provázely celý týden a to ve všech činnostech. Děti určovaly tvar, barvu, chuť i vůni brambory, v soutěži o rychlejší družstvo brambory sadily i sklízely.

Zprávičky z naší školičky

I v letošním školním roce 2019/2020 se naše mateřská škola přihlásila do celoročního projektupro předškolní děti, který realizuje Česká obec sokolská. Záštitu nad projektem přijalo MŠMT. Záměrem je „ pohyb jako každodenní potřeba dětí “ a zdravé řešení volnočasových aktivit.

Informace ŠKOLNÍ JÍDELNY

Aktuální informace k prázdninovému provozu ve školní jídelně.

Rozloučení s předškoláky 2019

Školní rok uplynul jako voda a s jeho koncem přišlo i loučení s předškoláky. Již tradiční rozloučení s předškoláky proběhlo ve čtvrtek 27. 6. v informačním centru. Děti se s mateřskou školou rozloučily krátkým programem, ve kterém zazpívaly pár písniček a zarecitovaly nejednu básničku.

Putování za hradním strašidlem - MŠ

V úterý 11. 6. 2019 jsme se společně s dětmi z 1. třídy vydali na školní výlet do Dolních Kounic. Vydali jsme se navštívit místní hrad, kde nás již čekaly čarodějky Karamelka a Haňulenka se svým programem „Po stopách hradního strašidla“.  Po společném přivítání a také po krátkém občerstvení jsme se již nedočkavě vydali hledat hradní strašidlo.

Den dětí v mateřské škole 2019

V pátek 31. května 2019 proběhl v naší mateřské škole den dětí. Na zahradě bylo pro děti připraveno celkem 5 stanovišť – skákání v pytli, přenášení míčku na lžíci, kop na branku, házení míčku do panáka a vezení kostek v kotouči. Za úkoly na jednotlivých stanovištích děti dostaly sladkou odměnu v podobě lízátek, bonbonů a nanuků. Při plnění úkolů nám svítilo sluníčko a hrály dětské písničky. Nakonec jsme se všichni vyfotili, abychom na tento den mohli vzpomínat.

Cyklistický výlet MŠ 2019

Konec školního roku se pojí s již tradičním cyklistickým výletem se třídou předškoláků. Podmínkou je vždy jízdní kolo v perfektním stavu a bezpečnostní helma. Děti se už od příchodu těšily a tak jak padla devátá hodina, šlápli jsme do pedálů. Vyrazili jsme směrem k rybníku „kačeňák“ a pokračovali k ohradě s koňmi, kde byla krátká pauza.