Akce MŠ

Informace ŠKOLNÍ JÍDELNY

Aktuální informace k prázdninovému provozu ve školní jídelně.

Rozloučení s předškoláky 2019

Školní rok uplynul jako voda a s jeho koncem přišlo i loučení s předškoláky. Již tradiční rozloučení s předškoláky proběhlo ve čtvrtek 27. 6. v informačním centru. Děti se s mateřskou školou rozloučily krátkým programem, ve kterém zazpívaly pár písniček a zarecitovaly nejednu básničku.

Putování za hradním strašidlem - MŠ

V úterý 11. 6. 2019 jsme se společně s dětmi z 1. třídy vydali na školní výlet do Dolních Kounic. Vydali jsme se navštívit místní hrad, kde nás již čekaly čarodějky Karamelka a Haňulenka se svým programem „Po stopách hradního strašidla“.  Po společném přivítání a také po krátkém občerstvení jsme se již nedočkavě vydali hledat hradní strašidlo.

Den dětí v mateřské škole 2019

V pátek 31. května 2019 proběhl v naší mateřské škole den dětí. Na zahradě bylo pro děti připraveno celkem 5 stanovišť – skákání v pytli, přenášení míčku na lžíci, kop na branku, házení míčku do panáka a vezení kostek v kotouči. Za úkoly na jednotlivých stanovištích děti dostaly sladkou odměnu v podobě lízátek, bonbonů a nanuků. Při plnění úkolů nám svítilo sluníčko a hrály dětské písničky. Nakonec jsme se všichni vyfotili, abychom na tento den mohli vzpomínat.

Cyklistický výlet MŠ 2019

Konec školního roku se pojí s již tradičním cyklistickým výletem se třídou předškoláků. Podmínkou je vždy jízdní kolo v perfektním stavu a bezpečnostní helma. Děti se už od příchodu těšily a tak jak padla devátá hodina, šlápli jsme do pedálů. Vyrazili jsme směrem k rybníku „kačeňák“ a pokračovali k ohradě s koňmi, kde byla krátká pauza.

Dětský den 2019

Páteční slunečné dopoledne 7. června patřilo dětem a soutěžím, které pro ně připravil pedagogický sbor a žáci 8. a 9. ročníku pod záštitou obecního úřadu. Tento slavnostní den si všichni užili v prostorách dvora místního kulturního domu, kde byl přichystán bohatý program. Děti ze základní školy a také mateřské školy plnily úkoly s nadšením.

Kniha je náš kamarád - MŠ

Dva týdny jsme se v MŠ věnovali knihám. Děti si do školky přinesly své oblíbené knihy, které si mohly půjčovat a prohlížet v naší školkové knihovně. Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí ohledně knih, např. kdo je to spisovatel, ilustrátor, jaký je rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím, kde se knihy tisknou apod.

Den rodin v MŠ 2019

Ve středu 15. 5. 2019 proběhla v naší školce besídka ke Dni rodin. Děti si pro rodiče a ostatní členy rodiny připravily krátký program. Zazpívalo se pár písniček, zarecitovaly se říkanky a dokonce nechybělo ani taneční vystoupení. Na závěr programu děti předaly maminkám milá přáníčka a krásné dárečky v podobě látkových tašek, které děti samy ozdobily barvami na textil.

Čarodějný den u Všeználků v MŠ

V úterý 30. 4. jsme společně s dětmi uspořádali čarodějný den plný zábavy a legrace. Hned při příchodu bylo pro děti velkým překvapením, že je místo paní učitelky ve třídě čekala veselá čarodějnice. Dětem jsme nakreslily na obličej pavouky, půjčily klobouky a rázem jsme měli u Všeználků místo dětí malé čaroděje a čarodějky.

Návštěva MŠ v hasičské zbrojnici 2019

Týden, který jsme v MŠ věnovali bezpečnosti, jsme zakončili exkurzí do místní hasičské zbrojnice. Pan Bukovjan byl tak hodný a věnoval nám čas prohlídkou celé stanice, během níž se děti dozvěděly mnoho zajímavého a mohly se zeptat na otázky, které je zajímaly. Na závěr si děti prohlédly vybavení hasičských vozů a techniku.

Ilustrator Adolf Dudek

V pátek 26. 4. 2019 do naší školy zavítal ilustrátor dětských knih a časopisů pan Adolf Dudek. Už od prvních okamžiků si získal svým vtipným vystupováním všechny děti. Pan Dudek zábavnou formou dětem vysvětlil, kdo je to ilustrátor a zasvětil je do jeho práce. Všichni hltali informace o tom, jak ilustrátor pracuje s textem, který má ilustrovat, jak někdy dlouze přemýšlí o podobě obrázku, jaké pomůcky používá a jak dlouho mu trvá namalovat knihu.

Zápis dětí do první třídy 2019/2020

Zápis do prvních tříd je vždy slavnostním dnem nejen pro budoucí prvňáčky, ale i pro jejich rodiče a prarodiče. V sobotu 13. 4. 2019 se do naší školy přišlo zapsat do 1. třídy v doprovodu svých rodičů 13 dětí. Většina z nich školu znala, neboť ji chodila navštěvovat ještě se školkou.

Divadýlko Květinka v MŠ

V pondělí 15. 4. 2019  k nám do školky přijelo divadýlko Květinka s příběhem o dopravě a chování na silnici „Doprava, doleva aneb jezdíme bezpečně“. Divadlo nás zábavnou formou zavedlo do problematiky dopravní výchovy, naučilo nás správně přecházet přes silnici a zopakovali jsme si některé dopravní značky.

Velikonoční tvoření v MŠ 2019

V úterý 16. 4. 2019 jsme si zpříjemnili odpoledne velikonočním tvořením. Rodiče si s dětmi postupně vyzkoušeli různé techniky zdobení vyfouklých vajíček – malování a zdobení ubrouskovou technikou, barevnou cukrářskou polevou se zdobili i vajíčka z perníku.

Jaro v MŠ 2019

Konečně přišlo jaro a my s dětmi jsme ho náležitě přivítali různými známými i novými básničkami a písničkami oslavující toto krásné roční období. Při vycházkách pozorujeme změny probouzející se přírody ze zimního spánku a na naší zahradě je už slyšet zpěv některých našich pěvců, zejména kosů, kteří obývají naši rozkvetlou zahradu.