Akce ŠD

Vánoční období ve školní družině

Období před Vánocemi je pro děti plné očekávání. Právě tak je tomu  i v naší školní družině. Společně jsme si užili pečení perníčků, vyrábění výrobků na jarmark i domů a zdobení stromečku. U tvoření jsme si hodně povídali o zvycích a tradicích. Každý týden jsme si zapálili adventní svíčku.

Číst celé »

Pečení perníčků ve školní družině

Na začátku prosince jsme se s dětmi plní očekávání ponořili do přípravy a pečení tradičních vánočních perníčků. Děti vážily, míchaly, hnětly těsto, které jsme nechali den odpočinout, abychom se následující den vrhli do válení, vykrajování a pečení perníčků. Celou školu krásně provoněly pečené perníčky, které si následující den děti ozdobily a s velkou chutí snědly.

Číst celé »

Jablíčkový týden ve školní družině

V prosluněném  říjnovém týdnu v období od 21. 10. do 25. 10. 2019 proběhl ve školní družině týden, kdy byl každý den naplněn tématem jablíček.  Již v pondělí jsme se s dětmi vrhli do přípravy jablečného závinu. Děti s radostí krájely, strouhaly, válely těsto, které plnily jablečnou náplní, a nedočkavě čekaly, až se nám všechny záviny upečou. V úterý jsme byli ze školní zahrady sklidit malá jablíčka, která v zimě odneseme do lesa zvířátkům.

Číst celé »

Život v mraveništi – projekt školní družiny

Bezmála dva týdny, v období od 24. 9. do 4. 10. 2019, jsme se s dětmi věnovali mravencům a jejich životu v mraveništi. S dětmi jsme zjišťovali, jak společně mravenci žijí, jak se o sebe vzájemně starají, kolik let se dožívají. Získávání znalostí a vědomostní hry jsme střídali s různými pohybovými aktivitami v tělocvičně, které byly zaměřeny na spolupráci mezi dětmi.

Informace ŠKOLNÍ JÍDELNY

Aktuální informace k prázdninovému provozu ve školní jídelně.

Vesmír – projekt ŠD

Více než týden jsme se s dětmi v ŠD věnovali vesmíru.  V průběhu tohoto období se děti seznámily s planetami sluneční soustavy.  Společně jsme zjistili, jak velké jsou planety sluneční soustavy a jak vysoká či nízká teplota na planetách panuje. Děti si se zájmem v knihách prohlížely, jak planety vypadají a jaké mají složení.

Březen - měsíc knihy v ŠD

V druhé polovině měsíce března jsme se s dětmi věnovali tématu knih. Děti si v průběhu dvou týdnů nosily z domova oblíbené knížky, ze kterých jsme si pročítali ukázky. Také jsme si ověřili, jaké mají znalosti pohádek prostřednictvím kvízů, doplňovaček a tajenek.

Číst celé »

Pečení masopustních koblížků ve školní družině

Ve školní družině si připomínáme každoročně období masopustu. I v tomto roce jsme si s dětmi připomněli, co zvyky a tradice tohoto období znamenají. Protože jsme si chtěli i my ve školní družině užít trošku masopustního hodování, připravili jsme si v úterý před Popeleční středou masopustní koblihy, které byly v minulosti součástí hostiny, po niž přišlo období čtyřicetidenního půstu, který končil Velikonocemi.

Číst celé »

Vyrábíme slizy ve školní družině

Před jarními prázdninami jsme s dětmi vyráběli očekávané slizy. Výrobu slizů jsme zvolili na základě častých dotazů a žádostí dětí, protože téma slizů je v této době velmi populární a většina dětí se chce naučit jeho výrobu. Do výroby se zapojily děti s velkým nadšením a radostí, výroba slizů je velmi bavila.

Adventní období ve školní družině 2018

Adventní období jsme se s dětmi snažili patřičně užít. Již v listopadu jsme vyráběli dekorace na jarmark i na vánoční stromeček, který jsme si ozdobili na prostranství vedle školy. Společně jsme s dětmi opět pekli perníčky, z čehož děti byly nadšené a pravděpodobně se z vánočního pečení stane tradice.

Číst celé »

Etická výchova ve školní družině

Předmět etické výchovy sice není začleněn jako povinný předmět v učebních osnovách, ale i přesto lze vzdělávací obsah etické výchovy zakomponovat například do činností školní družiny. Projekt etické výchovy motivoval děti ke spolupráci, komunikaci a k řešení problémů.

Mikulášské pečení perníčků v ŠD

Den před Mikulášem jsme si s dětmi přichystali těsto na perníčky. Děti vážily, míchaly, hnětly těsto, které jsme nechali den odpočinout, abychom se následující den, hned po mikulášské besídce, vrhli do válení, vykrajování a pečení perníčků. Celou školu krásně provoněly pečené perníčky, které si následující den děti ozdobily a s velkou chutí snědly.

Víceúčelový sportovní areál při ZŠ a MŠ Hevlín

POZOR - ZMĚNA!!!
Sportovní areál je pro žáky a děti zdarma otevřen pod dohledem správce
od 16. listopadu 2018 v době od 14:00 - 16:00 hodin.

Telefonní číslo správce sportovního areálu: Pilíšek Karel - 721 504 053

Telefonní číslo správce tělocvičny: Ihnátiková Marcela - 775 599 954

Provozní řád ke stažení zde.

Plody podzimu v ŠD

Více než týden jsme se s dětmi zaměřili na stromy a podzimní plody. S dětmi jsme si hravou formou připomněli druhy stromů a podzimních plodů. K poznávání a objevování přírodnin jsme použili také mikroskopy, což upoutalo na celý týden pozornost mnoha dětí, které opravdu strávily nad mikroskopem dlouhou dobu.

Číst celé »

Příprava bylinkových sirupů ve školní družině

V druhé polovině měsíce června, v době, kdy jsou již některé bylinky vhodné k přípravě sirupů, jsme ani my v družině nelenili a zkusili si připravit sirup z máty a levandule. Některé děti přinesly různé druhy bylin, které jsme si pojmenovali, ovoněli a i ochutnali. K bylinkám jsme si řekli důležité informace, hlavně z oblasti zdraví a prospěšnosti těchto bylinek.