Akce ŠD

Etická výchova ve školní družině

Předmět etické výchovy sice není začleněn jako povinný předmět v učebních osnovách, ale i přesto lze vzdělávací obsah etické výchovy zakomponovat například do činností školní družiny. Projekt etické výchovy motivoval děti ke spolupráci, komunikaci a k řešení problémů.

Mikulášské pečení perníčků v ŠD

Den před Mikulášem jsme si s dětmi přichystali těsto na perníčky. Děti vážily, míchaly, hnětly těsto, které jsme nechali den odpočinout, abychom se následující den, hned po mikulášské besídce, vrhli do válení, vykrajování a pečení perníčků. Celou školu krásně provoněly pečené perníčky, které si následující den děti ozdobily a s velkou chutí snědly.

Víceúčelový sportovní areál při ZŠ a MŠ Hevlín

POZOR - ZMĚNA!!!
Sportovní areál je pro žáky a děti zdarma otevřen pod dohledem správce
od 16. listopadu 2018 v době od 14:00 - 16:00 hodin.

Telefonní číslo správce sportovního areálu: Pilíšek Karel - 721 504 053

Telefonní číslo správce tělocvičny: Ihnátiková Marcela - 775 599 954

Provozní řád ke stažení zde.

Plody podzimu v ŠD

Více než týden jsme se s dětmi zaměřili na stromy a podzimní plody. S dětmi jsme si hravou formou připomněli druhy stromů a podzimních plodů. K poznávání a objevování přírodnin jsme použili také mikroskopy, což upoutalo na celý týden pozornost mnoha dětí, které opravdu strávily nad mikroskopem dlouhou dobu.

Číst celé »

Příprava bylinkových sirupů ve školní družině

V druhé polovině měsíce června, v době, kdy jsou již některé bylinky vhodné k přípravě sirupů, jsme ani my v družině nelenili a zkusili si připravit sirup z máty a levandule. Některé děti přinesly různé druhy bylin, které jsme si pojmenovali, ovoněli a i ochutnali. K bylinkám jsme si řekli důležité informace, hlavně z oblasti zdraví a prospěšnosti těchto bylinek.

Číst celé »

Včely a děti ze školní družiny

Na konci měsíce dubna a začátkem května jsme se s dětmi věnovali tématu včel. S dětmi jsme nejprve probírali, proč jsou pro náš život včely tak velmi důležité. Dále jsme si povídali o životě včel v úlu, jaký je rozdíl mezi trubcem a dělnicí, jak vypadá královna. Děti měly k dispozici velké množství studijních materiálů.

DEN PROTI RAKOVINĚ 2018 - STŘEDA 16. KVĚTNA 2018

Letošní 22. ročník celonárodní veřejné sbírky Ligy proti rakovině Praha
proběhne ve středu 16. května 2018.

Žáci 9. ročníku naší základní školy se v tento den připojí k více než 14 500 dobrovolníku ve žlutých tričkách, kteří budou nabízet tradiční žluté kytičky, letos ozdobené vínově červenou stužkou.
Každý dárce, který si kytičku koupí za minimální částku 20 Kč, dostane také letáček, ve kterém Liga veřejnosti objasňuje problematiku rakoviny tlustého střeva a konečníku a především důležitost preventivního vyšetření, které v mnoha případech zachraňuje život.

Kromě zakoupení kytičky lze Český den proti rakovině podpořit také zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS 90 na číslo 87 777.

Liga proti rakovině Praha předem děkuje všem dárcům! Výtěžek ze sbírky bude použit na podporu projektů nádorové prevence, pomoc onkologickým pacientům, na podporu dovybavení onkologických pracovišť a na výzkum.

Světový den vody ve školní družině

Světový den vody se slaví 22. března. My jsme se tématu vody začali věnovat o pár dní dříve, abychom toto téma probrali důkladněji. V průběhu několika dnů jsme si s dětmi vysvětlovali, proč je důležité šetřit vodou a jak s vodou nakládat, abychom se chovali ekologicky. Vysvětlili jsme si, jak funguje koloběh vody.

Masopust v ŠD 2018

V období 13. 2. - 22. 2. 2018 jsme si s dětmi přiblížili tradice a zvyky masopustu. Nejprve jsme si povídali o významu tohoto období. Řekli jsme si, co nesmí chybět  v období masopustního veselí. Ve školní družině jsme si připomněli toto období tím, že jsme si společně upekli kynuté koláče.

Ptáci v zimě - ŠD

Ptactvo je v zimních měsících ohroženo mrazem a hladem. Proto jsme se s dětmi rozhodli, že pro ptáčky připravíme lojová semínková krmítka ze šišek. Některé děti donesly šišky, jiné ořechy, mrkev, různé druhy semínek. Nejprve jsme si s dětmi řekli, kteří ptáci jsou stálí a kteří tažní. Proč a čím se ptáčci přikrmují.

Vánoční období v ŠD 2017

Vánoční období jsme se s dětmi snažili patřičně užít. Na začátku prosince jsme pekli perníčky.  Dále děti s radostí vyráběly vánoční dárečky pro nejbližší.  Společně jsme poslouchali vánoční koledy, zdobili jsme stromeček, povídali jsme si o vánočních tradicích.

Pečeme perníčky v ŠD

Ve dnech 6. 12 - 7. 12. 2017 jsme ve školní družině pekli a zdobili perníčky. Nejprve se děti s radostí pustily do přípravy a hnětení těsta. Další den děti válely a vykrajovaly různé vánoční motivy, které jsme upekli. Nakonec děti perníčky nazdobily a s velkou chutí ochutnávaly.

Číst celé »

Média a my – projekt školní družiny

Médii a mediální výchovou jsme celý týden  (27. 11 – 1. 12. 2017) vyplňovali náš společný čas. Děti se seznámily s různými typy médií. Společně jsme si objasnili rozdíly, výhody a nevýhody určitých druhů médií, přičemž děti skvěle spolupracovaly, rozvíjely komunikaci, diskutovaly.

Číst celé »

Dýňobraní ve školní družině (9.10 – 13. 10. 2017)

Celým týdnem nás provázely aktivity a činnosti, které se pojí s dýněmi. Děti si přinesly spoustu dýní, které vydlabávaly a zdobily přírodninami. Semínka ze všech dýní jsme si celý týden postupně pekli a s chutí jsme je mlsali. Také jsme si společně upekli zdravý moučník z dýně Hokaido.

Koláž do školní jídelny - tvorba dětí ŠD

V druhé polovině měsíce května jsme se s dětmi kreativně vyřádili na koláži, která nyní zdobí stěnu školní jídelny. Děti kreslily, malovaly, modelovaly a lepily. Vzdělávaly se přiřazováním luštěnin, olejnin a obilnin. Podle vůně se děti snažily pojmenovat byliny. Společně jsme si také zahráli hry s tématem jídla.