Akce ŠD

Jablíčkový týden ve školní družině

V prosluněném  říjnovém týdnu v období od 21. 10. do 25. 10. 2019 proběhl ve školní družině týden, kdy byl každý den naplněn tématem jablíček.  Již v pondělí jsme se s dětmi vrhli do přípravy jablečného závinu. Děti s radostí krájely, strouhaly, válely těsto, které plnily jablečnou náplní, a nedočkavě čekaly, až se nám všechny záviny upečou. V úterý jsme byli ze školní zahrady sklidit malá jablíčka, která v zimě odneseme do lesa zvířátkům.

Číst celé »

Život v mraveništi – projekt školní družiny

Bezmála dva týdny, v období od 24. 9. do 4. 10. 2019, jsme se s dětmi věnovali mravencům a jejich životu v mraveništi. S dětmi jsme zjišťovali, jak společně mravenci žijí, jak se o sebe vzájemně starají, kolik let se dožívají. Získávání znalostí a vědomostní hry jsme střídali s různými pohybovými aktivitami v tělocvičně, které byly zaměřeny na spolupráci mezi dětmi.

Informace ŠKOLNÍ JÍDELNY

Aktuální informace k prázdninovému provozu ve školní jídelně.

Vesmír – projekt ŠD

Více než týden jsme se s dětmi v ŠD věnovali vesmíru.  V průběhu tohoto období se děti seznámily s planetami sluneční soustavy.  Společně jsme zjistili, jak velké jsou planety sluneční soustavy a jak vysoká či nízká teplota na planetách panuje. Děti si se zájmem v knihách prohlížely, jak planety vypadají a jaké mají složení.

Březen - měsíc knihy v ŠD

V druhé polovině měsíce března jsme se s dětmi věnovali tématu knih. Děti si v průběhu dvou týdnů nosily z domova oblíbené knížky, ze kterých jsme si pročítali ukázky. Také jsme si ověřili, jaké mají znalosti pohádek prostřednictvím kvízů, doplňovaček a tajenek.

Číst celé »

Pečení masopustních koblížků ve školní družině

Ve školní družině si připomínáme každoročně období masopustu. I v tomto roce jsme si s dětmi připomněli, co zvyky a tradice tohoto období znamenají. Protože jsme si chtěli i my ve školní družině užít trošku masopustního hodování, připravili jsme si v úterý před Popeleční středou masopustní koblihy, které byly v minulosti součástí hostiny, po niž přišlo období čtyřicetidenního půstu, který končil Velikonocemi.

Číst celé »

Vyrábíme slizy ve školní družině

Před jarními prázdninami jsme s dětmi vyráběli očekávané slizy. Výrobu slizů jsme zvolili na základě častých dotazů a žádostí dětí, protože téma slizů je v této době velmi populární a většina dětí se chce naučit jeho výrobu. Do výroby se zapojily děti s velkým nadšením a radostí, výroba slizů je velmi bavila.

Adventní období ve školní družině 2018

Adventní období jsme se s dětmi snažili patřičně užít. Již v listopadu jsme vyráběli dekorace na jarmark i na vánoční stromeček, který jsme si ozdobili na prostranství vedle školy. Společně jsme s dětmi opět pekli perníčky, z čehož děti byly nadšené a pravděpodobně se z vánočního pečení stane tradice.

Číst celé »

Etická výchova ve školní družině

Předmět etické výchovy sice není začleněn jako povinný předmět v učebních osnovách, ale i přesto lze vzdělávací obsah etické výchovy zakomponovat například do činností školní družiny. Projekt etické výchovy motivoval děti ke spolupráci, komunikaci a k řešení problémů.

Mikulášské pečení perníčků v ŠD

Den před Mikulášem jsme si s dětmi přichystali těsto na perníčky. Děti vážily, míchaly, hnětly těsto, které jsme nechali den odpočinout, abychom se následující den, hned po mikulášské besídce, vrhli do válení, vykrajování a pečení perníčků. Celou školu krásně provoněly pečené perníčky, které si následující den děti ozdobily a s velkou chutí snědly.

Víceúčelový sportovní areál při ZŠ a MŠ Hevlín

POZOR - ZMĚNA!!!
Sportovní areál je pro žáky a děti zdarma otevřen pod dohledem správce
od 16. listopadu 2018 v době od 14:00 - 16:00 hodin.

Telefonní číslo správce sportovního areálu: Pilíšek Karel - 721 504 053

Telefonní číslo správce tělocvičny: Ihnátiková Marcela - 775 599 954

Provozní řád ke stažení zde.

Plody podzimu v ŠD

Více než týden jsme se s dětmi zaměřili na stromy a podzimní plody. S dětmi jsme si hravou formou připomněli druhy stromů a podzimních plodů. K poznávání a objevování přírodnin jsme použili také mikroskopy, což upoutalo na celý týden pozornost mnoha dětí, které opravdu strávily nad mikroskopem dlouhou dobu.

Číst celé »

Příprava bylinkových sirupů ve školní družině

V druhé polovině měsíce června, v době, kdy jsou již některé bylinky vhodné k přípravě sirupů, jsme ani my v družině nelenili a zkusili si připravit sirup z máty a levandule. Některé děti přinesly různé druhy bylin, které jsme si pojmenovali, ovoněli a i ochutnali. K bylinkám jsme si řekli důležité informace, hlavně z oblasti zdraví a prospěšnosti těchto bylinek.

Číst celé »

Včely a děti ze školní družiny

Na konci měsíce dubna a začátkem května jsme se s dětmi věnovali tématu včel. S dětmi jsme nejprve probírali, proč jsou pro náš život včely tak velmi důležité. Dále jsme si povídali o životě včel v úlu, jaký je rozdíl mezi trubcem a dělnicí, jak vypadá královna. Děti měly k dispozici velké množství studijních materiálů.

DEN PROTI RAKOVINĚ 2018 - STŘEDA 16. KVĚTNA 2018

Letošní 22. ročník celonárodní veřejné sbírky Ligy proti rakovině Praha
proběhne ve středu 16. května 2018.

Žáci 9. ročníku naší základní školy se v tento den připojí k více než 14 500 dobrovolníku ve žlutých tričkách, kteří budou nabízet tradiční žluté kytičky, letos ozdobené vínově červenou stužkou.
Každý dárce, který si kytičku koupí za minimální částku 20 Kč, dostane také letáček, ve kterém Liga veřejnosti objasňuje problematiku rakoviny tlustého střeva a konečníku a především důležitost preventivního vyšetření, které v mnoha případech zachraňuje život.

Kromě zakoupení kytičky lze Český den proti rakovině podpořit také zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS 90 na číslo 87 777.

Liga proti rakovině Praha předem děkuje všem dárcům! Výtěžek ze sbírky bude použit na podporu projektů nádorové prevence, pomoc onkologickým pacientům, na podporu dovybavení onkologických pracovišť a na výzkum.