Akce ZŠ

Školní výlet 7. ročníku 2019

V pátek 14. června 2019 se žáci 7. ročníku vypravili na výlet do Znojma. Navštívili jsme známá historická místa, jako je znojemské podzemí, nádvoří Znojemského hradu a viděli Rotundu sv. Kateřiny. Odtud jsme sešli Gránickým údolím až k řece Dyji. Zde jsme si prohlédli vystavené exponáty v Muzeu motorismu – převážně historické automobily a motocykly, ale také výstavu hraček.

Plavecká výuka ve školním roce 2018/2019

Každým rokem je součástí výuky tělesné výchovy v naší škole plavecký výcvik žáků 2., 3. a 4. ročníku a ne jinak tomu bylo i v letošním školním roce. Již od první lekce byly děti rozděleny do čtyř družstev podle stávajících dovedností. V průběhu celkem 10 lekcí se děti pod dozorem kvalifikovaných instruktorů učily plaveckým dovednostem.

Dětský den 2019

Páteční slunečné dopoledne 7. června patřilo dětem a soutěžím, které pro ně připravil pedagogický sbor a žáci 8. a 9. ročníku pod záštitou obecního úřadu. Tento slavnostní den si všichni užili v prostorách dvora místního kulturního domu, kde byl přichystán bohatý program. Děti ze základní školy a také mateřské školy plnily úkoly s nadšením.

Číst celé »

Jak jsme si sami upekli chléb

Žáci 4. a 5. ročníku se v pondělí 10. 6. 2019 vydali na školní výlet do vzdělávacího centra LIPKA v Brně. Cesta to nebyla daleká, ale zato velmi přínosná. Na děti čekal výukový program pod názvem: Jak roste chléb.

Návštěva VIDA centra - výlet 3. ročníku

Tento týden začal třetímu ročníku krásným zážitkem v zábavním vědeckém parku VIDA v Brně, kam v pondělí 10. června vyrazily děti na třídní výlet. Podle překvapivého zvolání, když něco objevíte: „Vida! To jsem nevěděl…“, je pojmenovaný vědecký park. Několikrát toto zvolání pronesly i naše děti při jeho návštěvě.

Výlet s žáky z rakouského Laa an der Thaya 2019

Ve středu 29. 5. 2019 se vydali naši druháčci na společný výlet s žáky z Laa an der Thaya do Znojma.  Program měli vskutku nabitý. Je květen a počasí má vybízet k aktivitám, nám bohužel pršelo. My vycvičení vojáci z hodin TV jsme zvolili strategický plán, jak se říká: “Těžce na cvičišti, lehce na bojišti.“ Oděni v pláštěnkách jsme absolvovali rychlý a tichý přesun do Jihomoravského muzea, kde na nás čekal nekončící příběh.

Odvetné utkání v halové kopané ZŠ Břežany - ZŠ Hevlín

Ve středu dne 15. 5. 2019 v 15.30 hodin se uskutečnilo odvetné utkání v přátelské kopané mezi našimi žáky a žáky ZŠ Břežany. Naši školu reprezentovali žáci 8. ročníku V. Morkus-kapitán, J. Borovička, P. Hrabalík, L. Horák, D. Jašek, M. Čavinský a žák 9. ročníku P. Bilý.

Návštěva policie ve škole 2019

V pátek  10. května 2019 policisté z oddělení tisku a prevence ze Znojma ve spolupráci s policisty z příslušných obvodních oddělení navštívili v rámci preventivní činnosti děti hevlínské školy. Policejní ukázky s preventivním programem se zúčastnilo přes sto třicet dětí.

Muzikoterapie na naší škole 2019

V úterý 23. dubna 2019 jsme měli možnost poznat hudbu Afriky, Jižní Ameriky a Austrálie v podání Petra Vysočana a jeho muzikoterapie. Tibetské mísy, balafon, brumle, dešťovou hůl, koncovky, africké bubny, djembé, didgeridoo, sansula, koshi a různé perkuse – to vše si mohly děti vyzkoušet, hlavní částí setkání totiž byla vlastní zkouška hry, a tak naši žáci slyšeli etnické hudební nástroje s přirozeným laděním představující všechny živly, zvířata a jiné zvuky přírody.

Dopravní výchova 2019

V pondělí 6. 5. 2019 absolvovali žáci 4. třídy závěrečnou část výukového programu dopravní výchovy. V tomto programu si děti v průběhu školního roku osvojily teoretické základy znalostí pravidel silničního provozu a získaly cenné informace, které by jako účastníci silničního provozu měly znát.

Florbalový turnaj trojic 2019

Ve čtvrtek 2. května 2019 se uskutečnil v naší tělocvičně florbalový turnaj trojic. Družstva byla rozdělena do dvou kategorií / 6. + 7. ročník a 8. + 9. ročník/. V každé kategorii soutěžilo 5 družstev. Vítězem mezi šesťáky a sedmáky se stalo družstvo ve složení Jan Flodr, Martin Kubína a Filippo Petitto.

Ilustrator Adolf Dudek

V pátek 26. 4. 2019 do naší školy zavítal ilustrátor dětských knih a časopisů pan Adolf Dudek. Už od prvních okamžiků si získal svým vtipným vystupováním všechny děti. Pan Dudek zábavnou formou dětem vysvětlil, kdo je to ilustrátor a zasvětil je do jeho práce. Všichni hltali informace o tom, jak ilustrátor pracuje s textem, který má ilustrovat, jak někdy dlouze přemýšlí o podobě obrázku, jaké pomůcky používá a jak dlouho mu trvá namalovat knihu.

Zápis dětí do první třídy 2019/2020

Zápis do prvních tříd je vždy slavnostním dnem nejen pro budoucí prvňáčky, ale i pro jejich rodiče a prarodiče. V sobotu 13. 4. 2019 se do naší školy přišlo zapsat do 1. třídy v doprovodu svých rodičů 13 dětí. Většina z nich školu znala, neboť ji chodila navštěvovat ještě se školkou.

Číst celé »

Velikonoce doby pozdního středověku u nás ve škole

Velikonoce se blížily, proč si je neudělat dříve, navíc když to bude s jídlem pozdního středověku. A tak už 12. dubna jsme s osmým ročníkem navázali na tradici projektové vyučování. Nejdříve probíhala prezentace, kde se žáci dozvěděli zajímavosti z doby středověku, jaká jídla se tenkrát jedla, jak lidé stolovali, čím jedli a celkově o době, která nebyla zrovna pro žití lehká a kdy se lidé dokázali zároveň i radovat a uměli si užívat i pestrost tehdejší gastronomie.

Vítání jara ve 3. a 5. ročníku 2019

Ve čtvrtek 11. dubna 2019 jsme si se žáky 3. a 5. ročníku připomněli zvyky a tradice jara, proč a jak slavíme Velikonoce, vysvětlili jsme si, co znamená 6 postních nedělí, a pro zpříjemnění si žáci upekli cukroví z lineckého těsta.