Akce ZŠ

Vítání jara ve 3. a 5. ročníku 2019

Ve čtvrtek 11. dubna 2019 jsme si se žáky 3. a 5. ročníku připomněli zvyky a tradice jara, proč a jak slavíme Velikonoce, vysvětlili jsme si, co znamená 6 postních nedělí, a pro zpříjemnění si žáci upekli cukroví z lineckého těsta.

Matematický klokan 2019

V pátek 22. března se žáci naší školy zúčastnili celostátní soutěže Matematický klokan.  Do této akce se zapojily všechny děti kromě prvňáčků. Soutěž byla rozdělena do 4 kategorií. Žáci 2. a 3. ročníku měli kategorii Cvrček,  4. a 5. ročník kategorii Klokánek. Pro žáky 2. stupně byly připraveny náročnější příklady v kategoriích Benjamín a Kadet.

Turnaj ve vybíjené 3. a 4. ročník

V úterý 26. března proběhl mezi žáky 3. a 4. ročníku turnaj ve vybíjené. Děti se na tento den moc těšily. Celá hra byla opravdu velmi vyrovnaná a atmosféra v tělocvičně napjatá až do samého konce. Po ukončení hry se k žákům přidali i jejich vyučující. Turnaj, ve kterém zvítězila  4. třída, jsme si všichni moc užili. Gratulujeme.

Za písničkou se skupinou Marbo

O tom, že hudební výchova nemusí probíhat vždy jenom ve třídě a dokonce i příjemněji, jsme se přesvědčili v úterý 12. března. Naše tělocvična se jako mávnutím kouzelného proutku proměnila v koncertní sál. Nejdříve byl přichystán hudební program pro 1. stupeň a  mateřskou školu a měl název Tajemství písniček.

Exkurze na čističku odpadních vod v Hevlíně 2019

V pondělí 11. března 2019 jsme se žáky 7. a 8. ročníku navštívili čističku odpadních vod v Hevlíně. Před budovou nás uvítal technolog vodárenské společnosti, který nás celým zařízením provedl. Nahlédli jsme do odpadní jámy, ve které se odstraňují plovoucí nečistoty.

Preventivní program pro 4. ročník

Ve čtvrtek 7. 3. 2019 se žáci čtvrté třídy ZŠ Hevlín zúčastnili komplexního preventivního programu "Kamarádimůj volný čas a ". Začátek programu se uskutečnil ve služebně Městské policie Znojmo, kde se žáci seznámili s prací policie a s tím, jak se chovat bezpečně nejen v běžném životě, ale i na sociálních sítích.

Dr. Zdědil a pan Zdražil – finanční gramotnost

Vzdělávací středisko Lipka organizuje vedle nejrůznějších programů zaměřených na poznání přírody a ekologii také simulační hru s názvem Dr. Zdědil a pan Zdražil. V průběhu hry si žáci vyzkouší hospodaření s rodinnými financemi – v rámci náhodně přidělené role musí vyjít s rodinným rozpočtem, potýkat se s nenadálými výdaji, splácet půjčky nebo si půjčovat na splátky, plnit přání členů rodiny a ukončit hru v plusu.

Číst celé »

Turnaj ve vybíjené 2.r+ 3.r.

Vybíjená je míčová hra, která se těší velké oblibě především u mladších dětí. Oblíbili si ji také žáci naší školy a začali intenzivně trénovat na plánovaný turnaj, který proběhl 24. ledna v naší škole mezi dětmi 2. a 3. ročníku. Atmosféra v tělocvičně během turnaje byla nabitá entuziasmem a zápalem do samotné hry.

LVK 2019 - Janoušov u Šumperka

Ve dnech 4. 2. – 9. 2. 2019 se naše škola zúčastnila lyžařského výcvikového kurzu v Janoušově u Šumperka.  Ubytování v hotelu Horizont bylo na jedničku.  Vlek jsme měli blízko hotelu. Kopec pokrytý třpytivou vrstvou sněhu a pohádkové počasí nám umožnilo lyžovat každý den. Přestože jsme měli pět úplných začátečníků, už v polovině týdne jezdili všichni na vleku.

Návštěva v MŠ

V pátek 8. února 2019 jsme navštívili předškoláky hevlínské mateřské školky. Cílem naší návštěvy bylo seznámení se s dětmi a hravá příprava na společné setkání u zápisu do první třídy. Děti si s námi vyzkoušely čtení, psaní a počítání, které je třeba nejen pro rozvoj především řeči, zrakového a sluchového vnímání, prostorové orientace, grafomotoriky, ale i základních matematických představ. Všechny se velice snažily a již se moc těší na setkání u slavnostního zápisu do 1. ročníku.

Lidské tělo - první pomoc 2. + 3. ročník

V den, kdy si děti převzaly své vysvědčení za první pololetí, se žáci druhého a třetího ročníku účastnili projektu, který jim v první části zábavnou formou objasnil, jak vypadá a funguje naše tělo.  Žáci získali informace o lidské kostře a vybraných lidských orgánech. Společně popisovali jejich stavbu, funkci a kde v těle se nachází.

Ovoce a zelenina do škol - ochutnávka 2019

Během 16. - 17. ledna 2019 se žáci 1. a 2. stupně ZŠ Hevlín zúčastnili projektu Ovoce a zelenina do škol; v jednotlivých třídách proběhly zajímavé dílčí projekty. V rámci nich se žáci seznámili s netradičním cizokrajným ovocem a ochutnávali ho.

Vánoční turnaj ve florbale - Šanov 2018

Ve středu 19. 12. 2018 se vybraní žáci 2. stupně zúčastnili vánočního florbalového turnaje ve sportovní hale v Šanově.  V rámci turnaje se střetli s týmy ze ZŠ Šanova a ZŠ Hrušovan nad Jevišovkou.

Zájezd do Schönbrunnu a předvánoční Vídně

Díky pokračující úspěšné spolupráci s Volksschule ze sousedního Laa an der Thaya a možnosti financování společné dopravy z prostředků rakouského Ministerstva školství se žáci 4. a 5. ročníku v úterý 18.12.2018 vypravili do vídeňského Schönbrunnu a navštívili i adventní zámecké trhy.

Mozkoherna – trénuj mozek

Díky laskavé podpoře rodičů si  v úterý 11. 12. 2018 mohli žáci 8. ročníku vyzkoušet a otestovat svůj mozkový potenciál v takzvané mozkoherně.  Jak napovídá název, šlo o hravé testování přizpůsobené zájmům dětí.  Po „spárování“ aktivity mozku, snímané pomocí speciálních čelenek, s přístroji si mohli jednotliví hráči vyzkoušet svoji koncentraci v souboji s počítačem.