Akce ZŠ

Vánoční besídky ve škole

Tak jako každý rok i letos si poslední školní den v roce 2019 jednotlivé třídy uspořádaly vánoční besídku. Celá škola byla nádherně vyzdobená, chodbou zněly koledy a děti si užívaly vánoční atmosféru. Ve třídách si u stromečku rozdaly dárky, které je moc potěšily.

Vánoční Znojmo

Vánoční atmosféru si užily děti naší školy 18. prosince ve Znojmě. Dopoledne bylo pro ně zajištěné filmové představení. Děti prvního stupně zhlédly pohádku Hodinářův učeň a žáci druhého stupně s napětím sledovali film Jumanji.

Návštěva dětí z Volksschule Laa an der Thaya 2019

V rámci již tradiční přeshraniční spolupráce nás ve středu 11.12.2019 navštívili žáci 4. tříd  z Volksschule Laa an der Thaya. Očekávaly je děti ze 4. a 5. ročníku, které si spolu se svými rakouskými kamarády užily zajímavé adventní dopoledne. Po rozdělení do tří smíšených skupin žáky čekaly dílničky, kdy si postupně vyrobili tašky, mýdla, zápichy, sovičky, vánoční stromy ze dřeva a ozdobili voňavé perníčky.

Rozsvícení vánočního stromu 2019

Advent je dobou pohody, klidu, zastavení se s přáteli, rozzářených dětských očí a očekávání příchodu Štědrého dne. Každoročně je prvním signálem začátku adventu rozsvícení vánočního stromu na náměstí, vystoupení dětí z mateřské a základní školy a adventní trhy s výrobky žáků.

Pohádkové písničky a Beatles

Hudební pořad, kterého se účastnily děti 1. i 2. stupně, se uskutečnil v tělocvičně naší školy ve čtvrtek 14. listopadu. Přestože se jednalo o poučný pořad, byl svižný a humorný. Děti si zasoutěžily a dobře se bavily. Pro děti 1. stupně byl připraven program s názvem Pohádkové písničky a pro děti 2. stupně Beatles.

Šaty dělají člověka

Je to prý pravda odvěká a velká většina lidí se s tímto příslovím i ztotožňuje.  Snahou vzdělávacího programu, který pro žáky 9. ročníku v úterý 12.11.2019 připravilo Školské zařízení Lipka v Brně, ale spíše bylo přemýšlet, z jakého materiálu je naše oblečení převážně vyráběno. Zda je bavlna opravdu tou nejlepší surovinou.

Halloween 2019

Žáci devátého ročníku připravili svým mladším spolužákům v pondělí 4. 11. 2019 překvapení v podobě halloweenské hry.  Jednotlivé třídy byly pozvány do velice nebezpečného „doupěte deváťáků“, kde byly děti rozděleny na týmy. Úkolem týmů bylo získat část kódu, po jehož kompletním sestavení získala třída připravené sladkosti.

Listnaté stromy se barví

V úterý 22. října 2019 jsme se se žáky 2. a 4. ročníku vydali na vycházku do přírody, jelikož se podzim ujal své vlády. Zbarvil listí stromů pestrou paletou barev, a tak nabídl žákům nevídaný zážitek. Během vycházky děti pojmenovávaly stromy a keře kolem nás, jejich plody a význam a také si zopakovaly, jak se máme chovat v lese a co do lesa určitě nepatří.

Výlet do Hvězdárny 2019

V pátek 11. října 2019 zavítali žáci 1. až 6. ročníku do Hvězdárny a planetária v Brně. Po prohlídce okolí hvězdárny jsme navštívili naučnou stezku. Její součástí bylo několik volně přístupných, hravých experimentů z fyziky a astronomie. Poté jsme se přesunuli do digitária (kinosál s kopulovitým stropem), kde se děti usadily do polohovatelných sedadel a prohlédly si hvězdnou oblohu, ukázaly si několik hvězd a nejnápadnější souhvězdí.

Sklizeň úrody 1. a 3. ročník

Na toto téma pracovali ve středu 25. září společně žáci prvního a třetího ročníku. Během výuky v dopoledních hodinách děti společně poznávaly ovoce a zeleninu, které jim rodiče nachystali. Při poznávání využívaly smysly – hmat, čich, chuť a zrak. Zaměřili jsme se na vzájemnou spolupráci mladších a starších žáků, kdy si třeťáci užívali roli učitele a prvňáčci jim se zájmem naslouchali.

Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020

Fotografie ze slavnostního zahájení školního roku 2019/2020 naleznete zde.

Školní rok 2019/2020

Informace k zahájení školního roku 2019/2020.

Informace ŠKOLNÍ JÍDELNY

Aktuální informace k prázdninovému provozu ve školní jídelně.

Slavnostní rozloučení školního roku 2018/2019

Fotografie ze slavnostního rozloučení školního roku 2018/2019 naleznete ve fotogalerii.

Slavnostní rozloučení s žáky 9. ročníku 2018/2019

V pátek 28. června 2019 proběhlo v informačním centru v Hevlíně slavnostní vyřazování žáků 9. ročníku. Je to vždy dojemná chvíle. Končí devět let základní školní docházky a začíná nová životní etapa. Žáci, které jsme znali jako malé děti se změní v mladé lidi a člověk si najednou uvědomí, co všechno za těch 9 let na škole dokázali.