Akce ZŠ

Halloween 2019

Žáci devátého ročníku připravili svým mladším spolužákům v pondělí 4. 11. 2019 překvapení v podobě halloweenské hry.  Jednotlivé třídy byly pozvány do velice nebezpečného „doupěte deváťáků“, kde byly děti rozděleny na týmy. Úkolem týmů bylo získat část kódu, po jehož kompletním sestavení získala třída připravené sladkosti.

Listnaté stromy se barví

V úterý 22. října 2019 jsme se se žáky 2. a 4. ročníku vydali na vycházku do přírody, jelikož se podzim ujal své vlády. Zbarvil listí stromů pestrou paletou barev, a tak nabídl žákům nevídaný zážitek. Během vycházky děti pojmenovávaly stromy a keře kolem nás, jejich plody a význam a také si zopakovaly, jak se máme chovat v lese a co do lesa určitě nepatří.

Výlet do Hvězdárny 2019

V pátek 11. října 2019 zavítali žáci 1. až 6. ročníku do Hvězdárny a planetária v Brně. Po prohlídce okolí hvězdárny jsme navštívili naučnou stezku. Její součástí bylo několik volně přístupných, hravých experimentů z fyziky a astronomie. Poté jsme se přesunuli do digitária (kinosál s kopulovitým stropem), kde se děti usadily do polohovatelných sedadel a prohlédly si hvězdnou oblohu, ukázaly si několik hvězd a nejnápadnější souhvězdí.

Sklizeň úrody 1. a 3. ročník

Na toto téma pracovali ve středu 25. září společně žáci prvního a třetího ročníku. Během výuky v dopoledních hodinách děti společně poznávaly ovoce a zeleninu, které jim rodiče nachystali. Při poznávání využívaly smysly – hmat, čich, chuť a zrak. Zaměřili jsme se na vzájemnou spolupráci mladších a starších žáků, kdy si třeťáci užívali roli učitele a prvňáčci jim se zájmem naslouchali.

Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020

Fotografie ze slavnostního zahájení školního roku 2019/2020 naleznete zde.

Školní rok 2019/2020

Informace k zahájení školního roku 2019/2020.

Informace ŠKOLNÍ JÍDELNY

Aktuální informace k prázdninovému provozu ve školní jídelně.

Slavnostní rozloučení školního roku 2018/2019

Fotografie ze slavnostního rozloučení školního roku 2018/2019 naleznete ve fotogalerii.

Slavnostní rozloučení s žáky 9. ročníku 2018/2019

V pátek 28. června 2019 proběhlo v informačním centru v Hevlíně slavnostní vyřazování žáků 9. ročníku. Je to vždy dojemná chvíle. Končí devět let základní školní docházky a začíná nová životní etapa. Žáci, které jsme znali jako malé děti se změní v mladé lidi a člověk si najednou uvědomí, co všechno za těch 9 let na škole dokázali.

Divadelní představení - Ztraceni v čase

V podání žáků 7. ročníku se ve středu  26. 6. 2019 uskutečnilo divadelní představení na motivy knihy Petry Braunové Ztraceni v čase. Tuto knihu jsme spolu s dětmi četli v 6. ročníku v rámci mimočítankové četby. Na jejich popud jsme se rozhodli udělat z knihy scénář a nazkoušet divadelní představení.

Případ ztraceného pejska

Každý z nás si asi někdy přál zažít, jaké je to být detektivem a vyšetřovat kriminální případy a chytat zloděje. Děti z naší školy si na vlastní kůži vyzkoušely, že je to především obrovská dřina, spousta času stráveného přemýšlením, nebo čekání na výsledky z laboratoře (v našem případě na odpověď pověřeného detektiva), neustále zkoušení a kombinování a to vše s nejistým výsledkem. Jsem velice ráda, že se po počátečním nadšení z vyšetřování případu ztraceného pejska  a po následném „vypadnutí“ některých méně vytrvalých dětí v naší detektivní hře udrželo velké množství aktivních hráčů, kterým nevadily žádné překážky, pátrali, vyslýchali  a následně i zjistili, kdo a proč ukradl bílého pejska z obchodu se zvířátky.

Edův blog 2019

Generace dnešních dětí doslova vyrůstá na internetu a libuje si ve sledování nejrůznějších videí, čtení blogů a umísťování fotek na „zeď“. Některé z těchto aktivit jsme spolu s žáky 8. ročníku propojili v několikaměsíční třídní akci nazvané Edův blog. Jak už název napovídá, jedná se o blog, tedy internetový deník, „plyšáka“ Edy, který se původně „rozhodl“ strávit několik měsíců s kamarády z osmého ročníku.

Máme rádi Česko

V pondělí 24. června 2019 se konala v hevlínském kulturním domě školní Akademie, která se věnovala nejen historii České republiky. Výběr tématu pro letošní celoškolní hru byl pro nás jasnou volbou. V tomto školním roce, a to v říjnu 2018, jsme oslavili 100. výročí založení Československé republiky a my jsme chtěli tohoto významného výročí využít a formou hry si připomenout něco z historie a také současnosti naší republiky.

Branný den spojený s ochranou člověka za mimořádných situací 2019

V pátek 21. 6. 2019 proběhlo na naši škole cvičení v přírodě na téma ochrana člověka za mimořádných situací. V tomto roce se cvičení v přírodě konalo bez  žáků 8. a 9. ročníku, kteří si své úkoly v podobě sportovních klání plnili na výletě v zážitkovém parku Březová.

Outdoorový pobyt 8. a 9. ročníku v Resortu Březová

Tento článek bude hodně od srdce, jinak to totiž nejde. Odjížděly jsme s obavou (my – tím myslím pedagogický dozor) s 8. a 9. ročníkem na třídenní pobyt (od 19. do 21. června 2019) do outdoorového centra Březová.