Opatření proti vši

Veš dětská je parazitický hmyz, který může žít pouze ve vlasech lidí bez rozdílu věku, nejčastěji se ale vyskytuje u dětí. K přenosu dochází těsným kontaktem s napadenými osobami-ať již mezi rodinnými příslušníky, nebo mezi dětmi ve škole.

Jedinou a bezpečnou prevencí proti vši dětské jsou časté a důkladné prohlídky vlasů dětí (lezoucí vši, bělavé hnidy). Spolehlivě je najdeme při vyčesávání hustým hřebenem. Vyčesané vši musíme usmrtit zmáčknutím nebo postříkáním odvšivovacím přípravkem. Často je používán DIFUSIL H92 nebo PARASIDOSE (šampon). Žádný přípravek ale neodstraní z vlasů hnidy, ty se musí vyčesat.

Číst celé »

Sběr papíru

Sběr papíru se bude konat každý pátek od 7:15 do 7:35 hodin v dílně školníka.